Twórcy lodów Ekipy żałują jednego błędu. „Tego nie przewidzieliśmy”

Lody Ekipy to produkt, który w ostatnich tygodniach dosłownie podbił rynek. Powstał w kooperacji niezwykle popularnej w serwisie YouTube „Ekipy Friza” z uznaną na rynku firmą Koral. Sprzedały się miliony sztuk, a mogło być jeszcze lepiej.

Friz i jego „Ekipa” to bezdyskusyjni władcy polskiego YouTube’a. Twórcy ci notują dziesiątki miliony odsłon swoich filmów miesięcznie. Ponadto brylują w mediach społecznościowych. Wszystko to pozwala im pozyskiwać bardzo rentowne współprace z największymi markami w kraju.

Twórcy Lodów Ekipy zaskoczeni gigantycznym sukcesem

Friz i jego współpracownicy reklamowali już mnóstwo produktów i usług. Z informacji, do jakich dotarł m.in. Sylwester Wardęga wynika, że udaje im się spijać tę śmietankę na największą skalę, gdyż od początku ceny współprac z ich kanałem były bardzo konkurencyjne. Mówiąc wprost: nawet kilkukrotnie niższe, niż u konkurencji. To oni mieli wbić gwóźdź do trumny Grupy Abstra. Na początku tego roku Ekipa Friza poszła jednak o krok dalej. Zamiast reklamować zewnętrzne produkty, podpisali umowę z firmą Koral. I tak powstały Lody Ekipy.

Wiadomo było, że wielu młodych ludzi oglądających kanał Friza, będzie chciało spróbować nowego produktu. Mało kto przewidział jednak gigantyczną skalę popularności tych lodów. Młodzież ustawiała się w długich kolejkach przed sklepami od godziny 6 rano. Często zresztą odchodząc z kwitkiem, gdyż dostępne sztuki znikały z lodówek błyskawicznie. Twórcy Lodów Ekipy, w rozmowie z portalem Money.pl, przyznają, że żałują dziś, że nie zadbali o szerszą dystrybucję.

„Nie przewidzieliśmy ich popularności”

Przedstawiciele agencji marketingu „GoHero” zdają sobie sprawę, że lodów można było sprzedać jeszcze więcej. – Gdybyśmy przewidzieli takie zainteresowanie, to w dniu premiery lody można byłoby dostać wszędzie – przyznają zgodnie Łukasz Walczak i Mikołaj Białek z „GoHero”.

Obaj mają swój udział w sukcesie Lodów Ekipy, jednak proszą, by dziennikarze skupili się na pracy wykonanej prze Ekipę Friza.

Sukces jest przede wszystkim po stronie samej Ekipy. To jest ich produkt. Wszyscy mnie oczywiście pytają ostatnio, jak to się stało, że Ekipa odniosła tak wielki sukces. A stało się tak, że Koral po prostu zaufał influencerom i oddał im możliwość stworzenia produktu. Smak, formuła tego loda – to wszystko ich wybór – zaznacza w rozmowie z portalem Łukasz Walczak, dyrektor handlowy.

Z publikacji dowiadujemy się również, że firma Koral chce iść za ciosem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma chciałaby we współpracy z tymi samymi YouTuberami produkować w najbliższym czasie nawet milion lodów dziennie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły