Duńskie sklepy zastąpią ulubioną markę Polaków. Powstanie 720 punktów!

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że chętnie odwiedzane przez klientów Tesco, wycofa z Polski swoją ofertę. Puste, ogromne budynki są jednak dowodem na to, że biznes nie przynosił oczekiwanych korzyści. Niemniej jednak, już wkrótce powierzchnie zostaną zagospodarowane.

Już rok temu, właściciele duńskiej sieci sklepów Netto zdecydowali się na odkupienie polskiej części biznesu. W umowie zawartej z przedstawicielem sieci handlowej Tesco, zadeklarowali, że 300 sklepów zostanie przebudowanych. Na tym działania się jednak nie skończą. Docelowo, na handlowej mapie Polski ma pojawić się aż 720 punktów Netto!

Co można kupić w sklepie Netto?

Pierwsze sklepy Tesco pod szyldem Netto, zostały otworzone już 27 maja – w Szczecinie oraz w Warszawie. Kupić można w nich głównie żywność, ale okazjonalnie znaleźć można tam również prezenty np. z okazji Dnia Dziecka czy grille, rozchwytywane w sezonie letnim.

Asortyment zakłada ok. 95 procent produktów od polskich dostawców – można przeczytać na oficjalnej stronie sieci sklepów

Z kolei, wystrój samego sklepu inspirowany jest stylem skandynawskim. Uwagę zwrócić więc mogą charakterystyczne lampy z drewnianymi elementami, mnóstwo ekologicznych gadżetów czy też barwy półek i sklepu, odwołujące się do natury. Cechą charakterystyczną sklepów w stylu skandynawskim jest również minimalizm, co w praktyce oznacza przestronność i dobrze przemyślane rozłożenie regałów.

Netto - Tesco

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *