Piotr Fronczewski żyje. Nieprawdziwe informacje o śmierci aktora obiegły Internet

„Piotr Fronczewski nie żyje” – nieprawdziwe informacje z tak krzykliwym tytułem obiegły dziś media społecznościowe. Podane zostały przez wątpliwe źródło i są sukcesywnie usuwane przez administratorów kolejny platform.

Bez obaw, znany aktor Piotr Fronczewski wcale nie zmarł. 2 maja, gdy odszedł m.in. Bronisław Cieślak, sieć zaczęły obiegać również informacje o rzekomej śmierci Piotra Fronczewskiego. „Nie żyje Piotr Fronczewski. Aktor miał 74 lata” – brzmiał tytuł skandalicznego newsa.

Fałszywe informacje o śmierci Piotra Fronczewskiego 2 maja 2021 r.

Fake news trafił do sieci najprawdopodobniej dziś, czyli 2 maja 2021 r. Link do niego został zamieszczony między innymi w serwisie wykop.pl, skąd jednak szybko zniknął. Społeczność tego portalu błyskawicznie zorientowała się, że pochodzący z wątpliwego źródła news jest w całości zmyślony.

[irp posts=”5599″ name=”Piotr Fronczewski odniósł się do skandalicznych informacji na swój temat”]

Informacja o tytule „Piotr Fronczewski nie żyje” zaczęła zyskiwać popularność również na Twitterze. Jednakże osoba, która ją opublikowała, także spostrzegła, że również padła ofiarą internetowego fake newsa. „Nauczka, żeby nie podawać niesprawdzonych informacji” – sprostował użytkownik, a wpis ze smutną informacją usunął.

Kariera Piotra Fronczewskiego

Piotr Fronczewski to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Urodził się 8 czerwca 1946, zatem ma dziś 74 lata. Nie sposób spisać jego wszystkie kultowe role. Warto natomiast nadmienić, że przez starsze pokolenia Polaków może być kojarzony m.in. z postacią legendarnego Franka Kimono. Później przez dekadę (1990-2009) wcielał się w rolę Jacka Kwiatkowskiego w serialu Polsatu – „Rodzina zastępcza”.

Dziś aktor nie jest aktywny w mediach społecznościowych i rzadko pojawia się w mediach tradycyjnych. Wciąż uchodzi natomiast za legendarną postać polskiej kultury. Jest aktywny zawodowo już od 1958 roku. Nie ulega zatem wątpliwości, że gdyby informacja o jego śmierci była prawdziwa, niezwłocznie podałyby ją absolutnie wszystkie media krajowe.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły