Piotr Fronczewski żyje. Nieprawdziwe informacje o śmierci aktora obiegły Internet

„Piotr Fronczewski nie żyje” – nieprawdziwe informacje z tak krzykliwym tytułem obiegły dziś media społecznościowe. Podane zostały przez wątpliwe źródło i są sukcesywnie usuwane przez administratorów kolejny platform.

Bez obaw, znany aktor Piotr Fronczewski wcale nie zmarł. 2 maja, gdy odszedł m.in. Bronisław Cieślak, sieć zaczęły obiegać również informacje o rzekomej śmierci Piotra Fronczewskiego. „Nie żyje Piotr Fronczewski. Aktor miał 74 lata” – brzmiał tytuł skandalicznego newsa.

Fałszywe informacje o śmierci Piotra Fronczewskiego 2 maja 2021 r.

Fake news trafił do sieci najprawdopodobniej dziś, czyli 2 maja 2021 r. Link do niego został zamieszczony między innymi w serwisie wykop.pl, skąd jednak szybko zniknął. Społeczność tego portalu błyskawicznie zorientowała się, że pochodzący z wątpliwego źródła news jest w całości zmyślony.

[irp posts=”5599″ name=”Piotr Fronczewski odniósł się do skandalicznych informacji na swój temat”]

Informacja o tytule „Piotr Fronczewski nie żyje” zaczęła zyskiwać popularność również na Twitterze. Jednakże osoba, która ją opublikowała, także spostrzegła, że również padła ofiarą internetowego fake newsa. „Nauczka, żeby nie podawać niesprawdzonych informacji” – sprostował użytkownik, a wpis ze smutną informacją usunął.

Kariera Piotra Fronczewskiego

Piotr Fronczewski to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Urodził się 8 czerwca 1946, zatem ma dziś 74 lata. Nie sposób spisać jego wszystkie kultowe role. Warto natomiast nadmienić, że przez starsze pokolenia Polaków może być kojarzony m.in. z postacią legendarnego Franka Kimono. Później przez dekadę (1990-2009) wcielał się w rolę Jacka Kwiatkowskiego w serialu Polsatu – „Rodzina zastępcza”.

Dziś aktor nie jest aktywny w mediach społecznościowych i rzadko pojawia się w mediach tradycyjnych. Wciąż uchodzi natomiast za legendarną postać polskiej kultury. Jest aktywny zawodowo już od 1958 roku. Nie ulega zatem wątpliwości, że gdyby informacja o jego śmierci była prawdziwa, niezwłocznie podałyby ją absolutnie wszystkie media krajowe.

2 komentarze

  1. Widziałem to info ale miałem nadzieję że to nie prawda. Piotr Fronczewski to jeden z moich ulubionych aktorów. Między innymi za sprawą „Rodziny zastępczej” i czytanie wszystkich części „Harrego Pottera”. Mam nadzieję, że jeszcze na scenie i audiobookach będzie przez kolejne 130 lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *