Zbigniew Boniek podał dalej wpis Kancelarii Premiera. Internauci się oburzyli

Zbigniew Boniek od czasu do czasu podnosi temperaturę polskiego Twittera do czerwoności. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w ostatnim okresie pisał nie tylko o piłce. Niektórzy przypisywali mu już nawet sympatyzowanie z opozycją. Teraz jednak wsparł inicjatywę rządu, co spotkało się z oburzeniem wielu jego followersów. 

O Zbigniewie Bońku nie przestaje być głośno. Jest bodaj najbardziej aktywnym medialnie prezesem PZPN w historii. Regularnie komentuje wydarzenia nie tylko związane z piłką nożną. Potrafi także zabierać głos w kwestiach społecznych. W ubiegłym roku… zakpił nawet z faktu, że na Andrzeja Dudę głosują mniej wykształcone warstwy społeczne. Dziś wsparł akcję masowych szczepień przeciwko COVID-19. Fani byłego reprezentanta Polski – mówiąc oględnie – nie są zachwyceni. 

Twitter: Zbigniew Boniek zachęca do szczepienia się

Rząd nie ustaje w zachęcaniu Polaków do szczepienia się przeciwko COVID-19. W uświadamianiu i informowaniu przodują: Ministerstwo Zdrowia i Kancelaria Premiera. Wpis tej drugiej udostępnił przed chwilą Boniek. Reakcje nietrudno było przewidzieć.

Błyskawicznie pod wpisem pojawili się bowiem przeciwnicy szczepień. Zaroiło się między innymi od pytań, jaką sumę Zbigniew Boniek zainkasował z bliżej nieokreślonych źródeł za zamieszczenie wpisu z hasztagiem #SczepimySię. 

– Zbysiu ile za taki wpis? – pyta jeden z użytkowników Twittera, którego komentarz szybko zyskuje popularność. Kolejna osoba sugeruje, że piosenkarz – Krzysztof Krawczyk – zachorował mimo, iż wcześniej przyjął szczepionkę. 

Pod wpisem szefa polskiej federacji piłkarskiej pojawiają się również głosy wsparcia dla inicjatywy. Wielu internautów wręcz nie może uwierzyć, że jest wśród nas tylu – jak to nazywają – foliarzy. To pejoratywne określenie na osoby wierzące w teorie spiskowe i popularyzujące je. 

  1. Piotr Semka walczy o życie. Mamy nowe informacje o stanie zdrowia dziennikarza
  2. Jacek Gmoch o prof. Magdalenie Środzie. Mocne słowa znanego trenera
  3. Co dalej z 500 plus? Rząd znokautowany nowymi danymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *