Jacek Gmoch o prof. Magdalenie Środzie. Mocne słowa znanego trenera

Profesor Magdalena Środa z pogardą wyraziła się kilka dni temu o Robercie Lewandowskim. Tylko dlatego, że reprezentant Polski przyjął order od prezydenta Andrzeja Dudy. Na słowa Środy zareagował przed meczem z Węgrami trener Jacek Gmoch. 

Legendarny trener i zawodnik nie był w stanie powstrzymać złości, gdy przytoczono mu słowa Magdaleny Środy. Mówiła ona m.in. o tym, że „niejaki” Lewandowski nie powinien przyjąć orderu „za kopanie”. Skrytykowała zarówno samego prezydenta, jak i zawodnika, który – jej zdaniem – nie jest już godny podania ręki. 

Jacek Gmoch o Magdalenie Środzie: za ględzenie odebrać tytuł profesora

„Powinno się odbierać tytuły profesorów po takim ględzeniu i braku jakiejkolwiek racjonalności” – powiedział o Magdalenie Środzie Jacek Gmoch. Zauważył ponadto, że kobieta nie ma jakiejkolwiek wiedzy o piłce, a mimo tego zabiera na jej temat głos. 

Nie zdarza się często, by trener Gmoch w tak ostrych słowach publicznie wypowiadał się o kimkolwiek. Taka wypowiedź świadczy tylko o tym, jak mocno dotknęły go – w jego opinii – ignoranckie słowa Magdaleny Środy. Wypowiedzi Jacek Gmoch udzielił w internetowym programie Romana Kołtonia – „Prawda Futbolu”.  

Warto przypomnieć, że prof. Środa została skrytykowana także przez Krzysztofa Stanowskiego – jednego z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych w kraju. Zauważył on, że zamknięta w swojej bańce informacyjnej Środa zapewne nie skrytykowałaby prezydenta, gdy przyznałby medal chociażby któremuś z malarzy. 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *