Pożar elektrowni Bełchatów to nie przypadek? Jaka jest przyczyna?

Dziś o godzinie 11:00 zapalił się węgiel transportowany do jednego z bloków w elektrowni Bełchatów. Przyczynę zdarzenia ma zbadać specjalnie powołana komisja. W sieci jednak aż huczy, że pożar nie może być przypadkowy.

Teorie spiskowe na temat specjalnego wzniecenia ognia to próba wytłumaczenia ostatniego ciągu zdarzeń. Najpierw awaria w Bełchatowie, później decyzja w sprawie kopalni Turów, a dziś pożar kluczowego taśmociągu w elektrowni Bełchatów – można przeczytać w sieci.

Jaka jest przyczyna pożaru w Bełchatowie?

Spekulacji na ten temat nie brakuje. Jedni piszą, że to zamach na PGE, inni teorie spiskowe wyśmiewają, a przy okazji tych, którzy je tworzą. W social mediach pojawiło się bowiem wiele wpisów na ten temat. Oto kilka z nich.

Dziś pożar w Bełchatowie. Janusz Kowalski wysnuł z tego wniosek o wrażej napaści na Rzeczpospolitą. „Nie wierzę w przypadki” napisał nasz Sherlock…

— Pablo Morales (@PabloMo09825801) May 22, 2021

Jaka jest przyczyna pożaru dowiemy się jednak dopiero po szczegółowych badaniach komisji. Faktem natomiast jest to, że w akcji brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej i sytuacja była trudna do opanowania. Nikt jednak nie ucierpiał, a zadymienie – zdaniem strażaków nie zagraża bezpieczeństwu, bowiem w obrębie kilkunastu kilometrów nie ma tam żadnych zabudowań, a dym unosi się do góry.

Elektrownia Bełchatów pracuje zgodnie z krajowym zapotrzebowaniem na energię. Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci – przekazało do informacji biuro prasowe PGE

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły