Radykalne zmiany w programie 500+. Rząd ujawnił plan działania

Od lipca 2019 roku w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus” dodatkowe finanse dostawała każda rodzina z dzieckiem. Teraz jednak pojawił się pomysł pewnych ograniczeń. Zmieni się też forma wypłaty.

Czego można się spodziewać? Na stronie rządowej został opisany projekt, który najprawdopodobniej zostanie przyjęty jeszcze w tym roku. Planowane zmiany dotyczyć będą kilku obszarów, takich jak: sposób składania wniosku o przyznanie 500 plus czy formę wypłaty świadczenia.

Co się zmieni w programie „Rodzina 500 plus”?

Według zapowiedzi rządu, wszystko będzie trzeba załatwiać przez Internet. Możliwość dostarczania dokumentów w formie papierowej zniknie. Największą trudność sprawi to rodzicom, którzy nie potrafią korzystać z komputera. Na nabycie tej umiejętności będzie jednak sporo czasu – zmiana miałaby nastąpić dopiero w 2023 roku.

Dodatkowo, dostarczanie 500 plus nie będzie już odbywało się za pośrednictwem Poczty Polskiej. Konieczne będzie bowiem wskazanie numeru rachunku bankowego, ponieważ docelowo wypłaty mają być bezgotówkowe.

500 plus tylko dla zaszczepionych?

Pomysłem samorządowców jest natomiast potraktowanie programu 500 plus w dość kontrowersyjny sposób. Dziś, w Radiu ZET pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich podał propozycję, by…500+ otrzymywali wyłącznie rodziny zaszczepione.

Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed COVID-19 – mówił

Do realizacji tego pomysłu jednak daleko i jak na razie pozostaje on tylko w sferze propozycji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły