Nowe przepisy wejdą w życie 1 czerwca. Kierowcy są przerażeni

-Wejście tych przepisów w życie tylko zaszkodzi i zwiększy ilość śmiertelnych ofiar – można przeczytać w social mediach. Kierowcy są przerażeni planowanymi zmianami w organizacji ruchu drogowego. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 czerwca 2021 roku.

Zmiana dotyczy przejść dla pieszych, ponieważ w tych miejscach nadal dochodzi do wielu wypadków. Średnio, rocznie odnotowuje się 7 tysięcy wypadków, z powodu nieustąpienia przez kierowcę pierwszeństwa pieszym, którzy znajdowali się już na pasach. Teraz sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej, ale czy na pewno bezpieczniej?

Co się zmieni w przepisach ruchu drogowego?

Zmiany, które obejmą kierowców przez wiele osób są oceniane bardzo negatywnie. Przypomnijmy, że obecnie kierowca samochodu ma obowiązek zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, gdy na tym już ktoś się znajduje. Teraz, od 1 czerwca przepisy nieco się zaostrzą – pierwszeństwo będą mieć nie tylko piesi, którzy już znajdują się na pasach, ale także Ci, którzy planują wejść na zebrę.

Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.

Kierowcy są przerażeni tą zmianą. Twierdzą, że wchodzące w życie przepisy uśpią czujność pieszych i Ci będą nadmiernie wykorzystywać swoje prawo, co niejednokrotnie może skończyć się tragicznie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły