Morawiecki: chcę usłyszeć od Polaków, co myślą o Nowym Ładzie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania, które dotyczyły koncepcji Nowego Ładu. Według Niego, nadchodzące zmiany mają być pewnego rodzaju umową społeczną, która wyrośnie z solidarności i zmieni życie na lepsze. Co na to Polacy?

Zdania, w kwestii Nowego Ładu są mocno podzielone. Nic dziwnego. Według ekspertów, zadowolonych powinna być ponad połowa Polaków. Pozostali stracą. I to niemało. Dla kogo więc założenia będą korzystne, a w kogo uderzą najbardziej?

Jak zmienią się pensje na etacie?

Okazuje się, że najbardziej po zmianach zyskają osoby najmniej zarabiające. Przykładowo, osoba, która zarabia obecnie na etacie 3 tysiące, będzie w stanie zaoszczędzić rocznie około dwóch tysięcy. Natomiast pracownicy, których wynagrodzenie sięga 6 tysięcy brutto, stracą rocznie 236 złotych. Przedstawia to poniższa tabela.

Nowy Ład

Na zmianach skorzystają również emeryci oraz młode osoby z dziećmi zarabiające poniżej przeciętnej. Zadowoleni z Nowego Ładu nie będzie natomiast większość przedsiębiorców i samozatrudnieni, którzy do tej pory osiągali znaczne dochody.

Zbadać opinię społeczną nt. Nowego Ładu, Premier Morawiecki postanowił zbadać samodzielnie. Już dziś rozpoczyna trasę – ma jeździć po Polsce i przedstawiać założenia programu. Wizyty rozpocznie od województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Premier podczas swojego objazdu chce przybliżyć Polakom nowy program PiS i dyskutować o jego założeniach – zapowiadał zastępca rzecznika prasowego PiS, Radosław Fogiel

Pierwsze opinie na temat Nowego Ładu pojawiają się od wielu dni w Internecie. Użytkownicy social mediów, komentując program, wracają często do propagandy sukcesu Edwarda Gierka. Wówczas, popularna był jeden utwór, który ich zdaniem doskonale wpisuje się we współczesne realia.

„Zbudujemy Nową Polskę, zbudujemy taki świat, w którym nowy będzie ład”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *