Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety, na takie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Już na samym wstępie spotkania, Minister Zdrowia podał dane, dotyczące ilości zachorowań na Covid- 19. Jego zdaniem właśnie teraz można obserwować apogeum trzeciej fali. W związku z tym, niemożliwe jest to, by obecnie obostrzenia poluzować. Decyzje, które zostały podjęte mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej.

Majówka w lockdownie?

Adam Niedzielski poinformował, że większość obostrzeń zostanie przedłużonych o jeden tydzień, czyli do 25 kwietnia. Będzie jednak kilka wyjątków. Dotyczyć one będą trzech branż: edukacji, turystyki i sportu.

Na tę chwilę obostrzenia przedłużyliśmy, poza dwoma wyjątkami. Jeżeli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach, to regionalizacja jest wręcz pewna.

19 kwietnia, tak jak już wcześniej zapowiadał Przemysław Czarnek, zostaną otwarte żłobki i przedszkola. Od tego dnia, przywrócona zostanie również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Najmniej optymistyczny scenariusz, Adam Niedzielski przedstawił branży turystycznej. Okazuje się bowiem, że infrastruktura hotelowa nieczynna będzie aż do 3 maja. Wszystkie pozostałe regulacje i restrykcje będą obowiązywały. Będą trwały do 25 kwietnia, zatem kolejnych informacji na temat restrykcji w maju można spodziewać się właśnie w tym terminie.

Manager Krawczyka pierze brudy z przeszłości. “Lewandowski nigdy Nam nie podziękował”
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły
Znany piłkarz strzelił gola i wykrzyczał: “To dla Julii Wieniawy!”. Jest nagranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *