Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety, na takie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Już na samym wstępie spotkania, Minister Zdrowia podał dane, dotyczące ilości zachorowań na Covid- 19. Jego zdaniem właśnie teraz można obserwować apogeum trzeciej fali. W związku z tym, niemożliwe jest to, by obecnie obostrzenia poluzować. Decyzje, które zostały podjęte mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej.

Majówka w lockdownie?

Adam Niedzielski poinformował, że większość obostrzeń zostanie przedłużonych o jeden tydzień, czyli do 25 kwietnia. Będzie jednak kilka wyjątków. Dotyczyć one będą trzech branż: edukacji, turystyki i sportu.

Na tę chwilę obostrzenia przedłużyliśmy, poza dwoma wyjątkami. Jeżeli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach, to regionalizacja jest wręcz pewna.

19 kwietnia, tak jak już wcześniej zapowiadał Przemysław Czarnek, zostaną otwarte żłobki i przedszkola. Od tego dnia, przywrócona zostanie również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Najmniej optymistyczny scenariusz, Adam Niedzielski przedstawił branży turystycznej. Okazuje się bowiem, że infrastruktura hotelowa nieczynna będzie aż do 3 maja. Wszystkie pozostałe regulacje i restrykcje będą obowiązywały. Będą trwały do 25 kwietnia, zatem kolejnych informacji na temat restrykcji w maju można spodziewać się właśnie w tym terminie.

Manager Krawczyka pierze brudy z przeszłości. “Lewandowski nigdy Nam nie podziękował”
Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły
Znany piłkarz strzelił gola i wykrzyczał: “To dla Julii Wieniawy!”. Jest nagranie

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły