Wyższe emerytury? Wiemy, ile będą wynosić i kto je otrzyma

Jeszcze nie tak dawno, Lewica apelowała, że ponad 8% polskich emerytów nie stać na zakup niezbędnych leków. Ta najbiedniejsza grupa nierzadko musi stawać przed wyborem: „leki czy jedzenie?” Oprócz propozycji dofinansowań do wyrobów medycznych („leki za 5 złotych”), partia złożyła jeszcze jedną ustawę, dotyczącą emerytów.

W social mediach Lewicy pojawił się wpis, który zawiera poważną deklaracje. Partia polityczna zobowiązała się do wspierania każdej proekologicznej i prosocjalnej ustawy. Dowodem takiej postawy ma być kolejna propozycja.

Minimalna emerytura 1600 złotych?

Projekt miałby dotyczyć wszystkich emerytów, których miesięczne świadczenie finansowe nie przekracza 1600 złotych. Ta kwota – w koncepcji Lewicy – miałaby stanowić minimalny próg „wynagrodzenia”. Ustawa ma więc na celu pomóc każdej osobie, która obecnie żyje na skraju ubóstwa.

Przy okazji tematu, poruszonego przez Lewicę, wiele osób przypomniało sobie o obietnicy wyborczej Andrzeja Dudy, czyli o tzw. emeryturach stażowych. Na czym miałyby one polegać? Przede wszystkim, wiek danej osoby nie miałby znaczenia.

W Polsce kobiety mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni – w wieku 65 lat. Z kolei emerytury stażowe to kapitałowy system, w którym wysokość emerytury zależy od kwoty wpłaconych do ZUS pieniędzy

Mimo, że temat ucichł, urzędnicy prezydenccy zapewniają, że Andrzej Duda o pomyśle pamięta. „Pandemia Covid-19 spowodowała, iż plan ten został przesunięty na inny, dalszy termin” – zapewniają

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły