Racibórz. Są informacje, kiedy zostanie przesłuchany zabójca policjanta

Zdarzenia, które rozegrały się w Raciborzu wstrząsnęły całą Polską. Podczas służby zastrzelony został policjant Michał Kędzierski, a napastnik wylądował w szpitalu. Kluczowe w sprawie będą wyniki badań na obecność alkoholu i środków odurzających oraz samo przesłuchanie zabójcy.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 04 maja około godziny 08:00 rano. Wtedy też funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że mężczyzna przebrany za policjanta, a dodatkowo pod wpływem narkotyków lub alkoholu, próbuje zatrzymywać do kontroli przejeżdżające samochody. Najprawdopodobniej, jego celem było wyłudzenie finansowe.

Przesłuchanie w szpitalu czy na komisariacie?

Podczas kontroli przebranego za policjanta mężczyzny, ten nagle wyciągnął broń i oddał strzał. Funkcjonariusz zginął na miejscu. Umarł na oczach swoich kolegów, z którymi pracował przez ponad 10 lat. Oczywiście, policja – w celu samoobrony – również otworzyła broń. Napastnik został postrzelony w udo.

Zabójca został zabrany do szpitala, ale pewne jest to, że jego życie nie jest zagrożone. Od razu została udzielona mu pomoc. Niemniej jednak, jeszcze wczoraj nie był w stanie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące jego motywów zbrodni. Jeszcze 4 maja, nie było wiadomo, kiedy 40-letni mężczyzna zostanie przesłuchany. Dziś, są już oficjalne informacje.

Napastnik ma zostać przesłuchany jeszcze dziś, 5 maja – informuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna już w przeszłości miał problemy z prawem. Był karany m.in. za przestępstwa narkotykowe. Według nieoficjalnych wiadomości, wiadomo też, że w przeszłości, 40-latek mieszkał nieopodal miejsca, w którym doszło do strzelaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *