Racibórz. Są informacje, kiedy zostanie przesłuchany zabójca policjanta

Zdarzenia, które rozegrały się w Raciborzu wstrząsnęły całą Polską. Podczas służby zastrzelony został policjant Michał Kędzierski, a napastnik wylądował w szpitalu. Kluczowe w sprawie będą wyniki badań na obecność alkoholu i środków odurzających oraz samo przesłuchanie zabójcy.

Przypomnijmy, do tragedii doszło 04 maja około godziny 08:00 rano. Wtedy też funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że mężczyzna przebrany za policjanta, a dodatkowo pod wpływem narkotyków lub alkoholu, próbuje zatrzymywać do kontroli przejeżdżające samochody. Najprawdopodobniej, jego celem było wyłudzenie finansowe.

Przesłuchanie w szpitalu czy na komisariacie?

Podczas kontroli przebranego za policjanta mężczyzny, ten nagle wyciągnął broń i oddał strzał. Funkcjonariusz zginął na miejscu. Umarł na oczach swoich kolegów, z którymi pracował przez ponad 10 lat. Oczywiście, policja – w celu samoobrony – również otworzyła broń. Napastnik został postrzelony w udo.

Zabójca został zabrany do szpitala, ale pewne jest to, że jego życie nie jest zagrożone. Od razu została udzielona mu pomoc. Niemniej jednak, jeszcze wczoraj nie był w stanie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące jego motywów zbrodni. Jeszcze 4 maja, nie było wiadomo, kiedy 40-letni mężczyzna zostanie przesłuchany. Dziś, są już oficjalne informacje.

Napastnik ma zostać przesłuchany jeszcze dziś, 5 maja – informuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna już w przeszłości miał problemy z prawem. Był karany m.in. za przestępstwa narkotykowe. Według nieoficjalnych wiadomości, wiadomo też, że w przeszłości, 40-latek mieszkał nieopodal miejsca, w którym doszło do strzelaniny.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły