„Bronisław Cieślak nie panikował”. Jedne z ostatnich słów aktora zapamiętamy na zawsze

Dziś Polskę obiegła informacja o śmierci Bronisława Cieślaka – znanego aktora, niegdyś polityka. Tradycyjnie w takich sytuacjach media przypominają, co zmarły mówił bezpośrednio przed śmiercią. Jedne z ostatnich słów Bronisława Cieślaka, wypowiedzianych publicznie, dziś nabierają szczególnego wydźwięku.

Grał legendarnego porucznika Borewicza w „07 zgłoś się”. W ostatnich latach natomiast mogliśmy go oglądać jako detektywa Malanowskiego w serialu paradokumentalnym Polsatu – „Malanowski i partnerzy”. Niestety, w nowych produkcjach już go nie zobaczymy…

[irp posts=”5555″ name=”Biedronka ma konkurencję. Otworzyli już pierwszy sklep, ubrania po 10 zł”]

Śmierć Bronisława Cieślaka. Jedne z jego ostatnich słów zapadną nam w pamięć

Bronisław Cieślak rzadko udzielał wywiadów. Gdy to jednak robił, nie plótł banałów. W jego wypowiedziach można było doszukać się wielu prawd życiowych i osobistych refleksji. W obliczu walki z chorobą nowotworową, odtwórca wielu kultowych ról mówił o tym, że właściwie pogodził się z tym, że koniec może nadejść nagle i w każdej chwili.

Z wypowiedzi, których udzielił gazecie „Na żywo” jasno wynika, że w ostatniej fazie życia Bronisław Cieślak nie panikował. Przyznał wprost, że zdaje sobie sprawę, iż w którymś momencie skutki złośliwej choroby mogą okazać się nieodwracalne. Ponadto nawiązywał do swojego wieku, który – obiektywnie mówiąc – wcale nie był aż tak zaawansowany. W chwili śmierci miał 77 lat.

– Jesteśmy identyczni, wszyscy umrzemy i wszyscy nie wiemy kiedy. To może być choroba, dachówka spadająca z dachu albo wypadek samochodowy. Ja od dawna pamiętając jaki mam pesel, wiem, że wszystko co najważniejsze już przeżyłem i cieszę się tym co jest, na przykład piękną pogodą – mówił Cieślak.

Niestety, ostatni dzień jego życia przypadł na 2 maja 2021 roku. Przyczyną śmierci Bronisława Cieślaka były najprawdopodobniej destrukcyjne skutki choroby nowotworowej. Przed laty zmagał się on z rakiem prostaty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły