Nie żyje Bronisław Cieślak. Podano przyczynę śmierci aktora

Zmarł Bronisław Cieślak – aktor znany między innymi z kultowego „07 zgłoś się”. Podano wstępną przyczynę jego śmierci. Cieślak w chwili śmierci miał 77 lat.

ZOBACZ TAKŻE
Magdalena Ogórek jak lwica broni prezydenta Dudy. Ostre słowa w kierunku agresywnego dziennikarza

Dziś Polskę obiegła informacja o śmierci kolejnego znanego aktora, ostatnio współpracującego z telewizją Polsat. Bronisława Cieślaka starsza widownia kojarzyła z kultową rolą w „07 zgłoś się”. W ostatnich latach natomiast wcielał się w tytułową rolę w serialu paradokumentalnym Polsatu – „Malanowski i partnerzy”.

Bronisław Cieślak – przyczyna śmierci

Już od kilku lat z mediów można było dowiedzieć się, że Bronisław Cieślak zmaga się z chorobą nowotworową. Trudno było jednak o szczegółowe informacje na temat tego, na ile realnie zagraża ona życiu aktora. W 2018 roku do opinii publicznej dotarły pozytywne informacje o tym, że gwiazdor serialu „Malanowski i partnerzy” zdołał pokonać chorobę nowotworową.

Ostatni okres był jednak szczególnie niefortunny. Problemy zdrowotne znów dały o sobie znać. Na ten moment – nieoficjalnie – za przyczynę śmierci Bronisława Cieślaka uznaje się destrukcyjne skutki złośliwej choroby nowotworowej.

ZOBACZ TAKŻE
Magda Gessler na zdjęciu z dzieciństwa. Tak wyglądała w wieku 4 lat

Jak wiadomo, Cieślak parał się głównie aktorstwem i z tego był najbardziej znany. Jednak to nie „07 zgłoś się” (1976) był jego telewizyjnym debiutem. Wcześniej bowiem zbierał pierwsze szlify jako jedna z postaci w serialu „Znaki szczególne”. Swoich sił próbował także w polityce.

Kariera polityczna Bronisława Cieślaka

Nie są to fakty szeroko znane, ale młody Bronisław Cieślak rozpoczął karierę polityczną już na początku lat 70. W 1971 roku wstąpił w szeregi Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jej członkiem był aż do 1990 roku, gdy oficjalnie ugrupowanie to kończyło swoją działalność.

W końcówce lat 90., a konkretnie w 1997 roku, został nawet posłem. Jako parlamentarzysta przetrwał dwie kadencje, w drugiej pełniąc rolę rzecznika prasowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Starał się o kolejne mandaty w 2005 oraz 2007 roku, ale bez powodzenia.

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku w Krakowie, w chwili śmierci miał zatem 77 lat. W swojej karierze spróbował również dziennikarstwa. Znajdował zatrudnienie chociażby w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły