Najlepsze komentarze po meczu Legia – Karabach. Marek Szkolnikowski skradł całe show

Nie spełnił się piękny sen kibiców Legii o podboju piłkarskiej Europy. U jej bram, a konkretnie w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy, Legia Warszawa przegrała aż 0:3 z Karabachem Agdam. Wynik doskonale odzwierciedla to, co działo się na boisku. Podopieczni Czesława Michniewicza rozegrali kiepski mecz, a Azerowie nakryli ich dzisiejszego wieczoru przysłowiową „czapką”.

Legia Warszawa odpada z europejskich pucharów

To nie było wymarzone spotkanie dla Czesława Michniewicza, kibiców Legii oraz dla samych piłkarzy. „Wojskowi” w fatalnym stylu przegrali z Karabachem Agdam aż 0:3 i gdyby nie kilka bardzo dobrych interwencji Artura Boruca, wynik mógłby być jeszcze bardziej niekorzystny.

Już po pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, widać było, że Azerowie postawią dziś twarde warunki, a Legia gra dużo poniżej oczekiwań. Prawdziwy dramat rozpoczął się w 50 minucie gry. Wówczas w pole karne wpadł Owusu, który wyłożył piłkę jak na tacy do Andrade, a ten pokonał bezradnego Artura Boruca.

Legia po stracie bramki się nie podniosła, a Karabach nabrał wiatru w żagle. Dwanaście minut później było już 0:2, kiedy to w polu karnym z obrońcami Legii w kotka i myszkę zabawił się Zoubir. Francuz wykończył indywidualną akcję strzałem między nogami Boruca. Legia Warszawa została obdarta z nadziei w 70 minucie. Zwycięstwo Azerów trzecią bramką przypieczętował Ozobić i jasne było, że przy Łazienkowskiej nie wydarzy się cud. Legia żegna się z europejskimi pucharami w ostatniej fazie eliminacji.