Igrzyska Europejskie nie tylko w Krakowie? „Dwie konkurencje mogą odbyć się w Warszawie”

Już za trzy lata Polska będzie gospodarzem kolejnej, bardzo dużej imprezy sportowej. Początkowo wydawało się, że ominie ona jednak Warszawę i stołecznym kibicom pozostanie jedynie emocjonowanie się zawodami sprzed telewizora. Teraz okazuje się jednak, że nie wszystko stracone i być może Igrzyska Europejskie, choć w niewielkim stopniu, zawitają do Warszawy.

Igrzyska Europejskie w 2023 roku mają odbyć się w Krakowie. Oczywiście nie tylko to miasto będzie areną zmagań najlepszych sportowców z całego Starego Kontynentu. Impreza swoim zasięgiem ma objąć całą Małopolskę, ale bliższe szczegóły nie są jeszcze znane.

Igrzyska Europejskie to bardzo duże wydarzenie sportowe, ale jednocześnie stosunkowo młode. Pierwsze zawody odbyły się w 2015 roku w Baku, a rok temu gospodarzem drugiej edycji była Białoruś i Mińsk. Program zawodów sportowych tyko nieznanie różni się od Igrzysk Olimpijskich.

Według planów organizatorów, w Krakowie i Małopolsce łącznie zobaczymy rywalizację w 23 dyscyplinach sportowych. Być może będzie ich jednak o jedną, a może o dwie więcej.

To bardzo dużo liczba, która uświadamia ogrom samej imprezy, jak i wiele wyzwań organizacyjnych. Każda dyscyplina potrzebuje przecież obiektu, boiska, hali, które gospodarze muszą zapewnić. To też otwiera drogę dla innych miast.

W sieci już pojawiły się, że w takim mieście jak Warszawa bez problemu można byłoby rozegrać jedną, czy nawet dwie konkurencje. Rzeczywiście, w Warszawie jest sporo obiektów sportowych, więc z przyjęciem zawodów na pewno nie byłoby problemów. Stołecznym kibicom pozostaje więc mieć nadzieję, że choć niewielka część tej ogromnej imprezy zawita do ich miasta.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły