Dawid Kubacki przekazał nowe informację o stanie zdrowia jego żony

Dawid Kubacki przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia jego żony. Czy kobieta będzie mogła wrócić do domu w najbliższym czasie? Co dalej z karierą skoczka?

Dawid Kubacki parę dni temu otrzymał wstrząsającą informację, jego żona trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Skoczek natychmiastowo wrócił do kraju, by wesprzeć swoją ukochaną przez co zrezygnował z udziału w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

W jakim stanie jest żona Dawida Kubackiego?

Skoczek przekazał informację, że jego żona zmaga się z problemami kardiologicznymi. Jej stan był ciężki i lekarze walczyli o jej życie. Wszyscy czekali na nowe informację w tej sprawie, Dawid Kubacki udzielił obszernego wywiadu i przekazał kilka informacji na temat stanu zdrowia jego żony.

– Biorąc pod uwagę to, przez co przeszła, teraz jej stan jest obiecujący. Przed nami jeszcze spory kawałek drogi, ale lekarze wykonali ogromną pracę, żeby pomóc Marcie i teraz mówią, że parametry pracy jej serca w krótkim czasie bardzo szybko się poprawiły, co rzadko się zdarza. Są już blisko ogólnie przyjętej normy. Rehabilitacja przynosi zauważalne efekty. Rzeczy, które jeszcze kilka dni temu były dla żony problematyczne, teraz nie są. To będzie jednak długotrwała rehabilitacja, nawet jak już wrócimy do domu, wciąż będzie przed nami wiele pracy. Najważniejsze jednak, że w ogóle możemy się nad tym zastanawiać – wyjaśnił skoczek w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty.

Dawid Kubacki wyjaśnił, że nie spodziewa się powrotu żony do dom w ciągu najbliższych dni.

– Nie stanie się to na dniach, jest raczej kwestią tygodni. Ale nie miesięcy i to jest dla nas budujące. Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu – przekazał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *