Uważaj na tę roślinę. Jest bardzo niebezpieczna, prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych

Dość często zamieszczamy na naszych łamach wiadomości z życia wzięte. Tak jest i tym razem. Potraktujcie nasze ostrzeżenie bardzo poważnie, zanim będzie za późno. Sprowadzona niegdyś z Rosji roślina pod nazwą barszcz sosnowskiego jest bardzo niebezpieczna! Okazuje się, że coraz „chętniej” porasta teren całej Polski. Możesz ją napotkać praktycznie wszędzie – w drodze do pracy, do szkoły, na spacerze z psem, czy podczas porannego joggingu. Kontakt z rośliną może być bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do śmierci!

Ta roślina jest bardzo niebezpieczna

Barszcz sosnowskiego w encyklopedii określany jest jako agresywna roślina inwazyjna. Charakteryzuje się ją także jako gatunek niezwykle trudny do zwalczenia. Sama roślina nie tylko powoduje degradację środowiska, ale także może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu i uwaga, życiu!

Sok wydzielany przez barszcz sosnowskiego wywołuje zmiany skórne. Dlatego też już wielokrotnie na terenie całego kraju pojawiały się komunikaty o oparzeniach dzieci, dorosłych a nawet zwierząt. Mimo tego nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wygląda barszcz sosnowskiego, a przede wszystkim jak niebezpieczny potrafi być kontakt z tą rośliną. Ostrzegamy przez lekceważeniem licznych apeli.

Dlatego, że kontakt z barszczem sosnowskiego może wywołać rozległe oparzenia skóry drugiego i trzeciego stopnia. Bąble, podrażnienia skóry, pęcherze czy nawet inne, bardziej poważniejsze dolegliwości. Wystarczy chwila nieuwagi, aby wystąpiły także u nas.

Szczególnie uważać powinni alergicy. To dla nich roślina jest niezwykle niebezpieczna. Barszcz sosnowskiego może wywołać wstrząs anafilaktyczny, który może doprowadzić nawet do śmierci.

Co ciekawe, nie tylko bezpośredni kontakt z rośliną jest niebezpieczny. Nawet dłuższe przebywanie w niedalekiej odległości od barszczu sosnowskiego może wywołać pieczenie oczu, łzawienie, czyli generalnie mówiąc dyskomfort o różnym nasileniu.

Jak wygląda barszcz sosnowskiego?

Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda barszcz sosnowskiego, którego, co tu dużo mówić, trzeba unikać, jak ognia.

  1. GIS pilnie wycofuje ze sklepów popularną rybę. Pod żadnym pozorem jej nie jedz, poważne zagrożenie dla zdrowia i życia
  2. Poruszający apel mężczyzny. Z COVID-19 trafił do szpitala, a wcześniej śmiał się z koronawirusa
  3. Łukasz Szumowski przyłapany poza domem. Co z jego kwarantanną?
  4. Niestety, właśnie potwierdzono najtragiczniejsze wieści. Nie żyje Kamil T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *