Ukraina wygrała swój mecz rozgrywany w Łodzi! Wysoki triumf drużyny Ołeksandra Petrakowa

Reprezentacja Ukrainy dała swoim kibicom kolejne powody do sportowej radości. Choć w kraju naszych wschodnich sąsiadów wciąż trwa zgotowany przez Rosjan koszmar, swoich obiektów sportowych Ukraińcom użyczają Polacy. Dziś w Łodzi Ukraina pewnie pokonała Armenię 3-0.

Ukraińska kadra narodowa niestety nie pojedzie w tym roku na mundial. Ale drużyna i tak jest w bardzo dobrej dyspozycji. Tym razem na łódzkim stadionie podjęli – w ramach spotkania Ligi Narodów – teoretycznie słabszą reprezentację Armenii.

Teoretycznie, bo z ekipą tą nie lubi grać nikt. Ambitny zespół często przegrywa minimalnie, nawet z europejskimi potęgami. Piłkarze Ukrainy byli dziś jednak całkiem skuteczni.

Ukraina – Armenia w Łodzi. Pewna wygrana Ukraińców

Co prawda nie udało im się trafić do siatki w pierwszej części spotkania. W drugiej nie pozostawili jednak złudzeń co do tego, kto zgarnie dziś 3 punkty.

W 61. minucie bramkarza gości pokonał Malinowski. Nieco ponad kwadrans później z gola na 2-0 cieszył się Karabajew. Dzieła zniszczenia dokończył Ołeksande Mikołenko, ustalając wynik meczu na 3-0 w 84 minucie.

Kilka dni wcześniej reprezentacja Ukrainy pokonała na wyjeździe 1-0 Irlandię. Po dzisiejszym triumfie mają zatem już 6 punktów i są liderem swojej grupy. Nasi wschodni sąsiedzi grają w Grupie 1. Dywizji B.