Gowin zapowiada otwarcie kolejnych branż. Podał konkretną datę

Od marca 2020 roku polska gospodarka nie funkcjonuje w normalnym trybie – kolejne branże, w zależności od ilości zakażeń Covid-19, są otwierane lub zamykane. Teraz jednak, pojawiają się informacje o całkowitym odmrożeniu rynku. Jarosław Gowin podał konkretną datę.

Nadzieję, na wyjście z obostrzeń dał Jarosław Gowin, który opublikował w social mediach oficjalny komunikat. Ogłosił w nim, że spotkał się z Prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawił mu rekomendacje, dotyczące otwierania gospodarki.

Kiedy powinna działać całość gospodarki?

Według koncepcji Jarosława Gowina, kluczową datą będzie 4 maja. Wówczas, możliwe będzie otwarcie klubów fitness, ogródków restauracyjnych, a także całości handlu detalicznego. Ponadto, polityk wspomniał o hotelach.

Chcę również, aby od tego dnia hotele i inne obiekty turystyczne mogły przyjmować gości do 50 proc. miejsc w danym obiekcie. Oczywiście wszystko musi odbywać się przy zachowaniu rygorów sanitarnych. – można przeczytać na Facebooku

Gowin, podał też prawdopodobną – jego zdaniem – datę całkowitego otwarcia polskiej gospodarki. Ma to być początek czerwca 2021 roki. Co prawda, nie można się przedwcześnie cieszyć, bowiem propozycja Jarosława Gowina i zaproponowany kalendarz wychodzenia z obostrzeń, nie zostały jeszcze zaakceptowane przez rząd. Na decyzję najprawdopodobniej trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jak słyszę z pańskich ust takie teksty to zastanawiam się, co jeszcze można zamknąć od 4 mają – komentują Internauci

Jak to Pan „ogłosił”. Trochę zabrzmiało to jakby czuł się Pan jakimś superministrem, który komunikuje Prezydentowi, co będzie działo się w państwie.


Krajowy Plan Odbudowy. Biedroń świętuje sukces Lewicy
Wzrost cen aut. Wkrótce wejdą nowe przepisy motoryzacyjne
Cimoszewicz przepowiada koniec Kaczyńskiego. “Doszedł do władzy dzięki dwóm czynnikom”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *