Cimoszewicz przepowiada koniec Kaczyńskiego. „Doszedł do władzy dzięki dwóm czynnikom”

Jarosław Kaczyński już wkrótce utraci władzę? Taki scenariusz przewiduje Włodzimierz Cimoszewicz, który był dziś gościem w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24. Były premier wyjaśnił ponadto, dzięki czemu – jego zdaniem – obóz PiS-u doszedł do władzy. 

Programy socjalne, jak 500 plus, bez wątpienia pomogły Prawu i Sprawiedliwości zdobyć pełnię władzy. To zdaje się być dość oczywiste. Zresztą wielu wyborców przyznaje wprost, że to właśnie wsparcie dla rodzin zmotywowało ich do głosowania na ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Włodzimierz Cimoszewicz widzi jednak jeszcze jeden czynnik, który pomógł obecnej władzy w obliczu wyborów z ostatnich lat.

Cimoszewicz w „Faktach po Faktach”: Kaczyński doszedł do władzy dzięki dwóm czynnikom

– Jarosław Kaczyński doszedł do władzy dzięki dwóm czynnikom. Po pierwsze całej tej odrażającej propagandzie o zamachu w Smoleńsku, a po drugie obietnicami transferów socjalnych – powiedział w „Faktach po Faktach” były premier i minister spraw zagranicznych, a obecnie eurodeputowany Włodzimierz Cimoszewicz.

Polityk przewiduje ponadto, że najbliższych wyborów PiS może nie wygrać. A nawet może je sromotnie przegrać z powodu najnowszych inicjatyw rządu. Cimoszewicz miał na myśli głównie „Nowy Ład”, którego wdrożenie zapowiedziała kilka tygodni temu Zjednoczona Prawica.

Jak usłyszeliśmy, Włodzimierz Cimoszewicz wątpi, by lider PiS „zagwarantował sobie zwycięstwo” w ewentualnych przedterminowych wyborach. Zbyt dynamiczne zmiany i zapowiedź „zmiany ładu” mogą – zdaniem byłego premiera – bardziej PiS-owi zaszkodzić, niż pomóc.

Polecamy artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *