Igor Sokołowski zdradził, dlaczego odszedł z TVN24 do Polsatu

Polsat już wkrótce będzie miał nowego dziennikarza w dziale informacyjnym. Portalowi Interia.pl udało się potwierdzić, że będący do niedawna dziennikarzem TVN24 Igor Sokołowski, zasili szeregi konkurencji. Sam zainteresowany skomentował swój wybór w dość ciekawy sposób. 

Media coraz częściej informują o odejściach kolejnych dziennikarzy ze stacji TVN. Głównie uszczupla się gałąź informacyjna w telewizji Grupy Discovery.

Igor Sokołowski, o którym mowa, z TVN24 pożegnał się już w lutym. Dziś jednak – komentując dla „Interii” swoją decyzję o rozpoczęciu pracy dla Polsatu – użył słów, które można interpretować dwojako.

Igor Sokołowski wyjaśnia, dlaczego zamienił TVN24 na Polsat

Nie od dziś wiadomo, że wierni widzowie kanałów informacyjnych TVN-u nie lubią, gdy dziennikarze stacji przechodzą do konkurencji. Szczególnie do TVP. „Na szczęście” Sokołowski podpisał umowę z Polsatem, a nie publicznym nadawcą. I tak jednak – w wyniku wielu spekulacji – 'stacja Solorza’ uważana jest za prorządową.

[irp posts=”5932″ name=”Tak umierała Anna Przybylska. Tylko dla osób o mocnych nerwach”]

Na ewentualne ataki Igor Sokołowski odpowiada asekuracyjnie: przede wszystkim zależy mu na utrzymaniu zaufania widzów. I o to właśnie chce się starać „grając w nowych barwach”.

Kiedyś powiedziałem, że jedyna walka, którą zawodowo prowadzę, to ta o zaufanie widzów. Wciąż to podtrzymuję i cieszę się, że teraz będę mógł to robić w Polsacie – przekazał Interii Sokołowski. – Igor to bardzo dobry dziennikarz. Cieszę się, że będzie z nami pracował – skomentowała Dorota Gawryluk, dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

[irp posts=”5916″ name=”Klienci mBanku tracą oszczędności życia. Oszuści używają bardzo prostej sztuczki”]

Sokołowski: lepiej odnajdę się w Polsat News

Dalej Igor Sokołowski wyjaśnił, że – jego zdaniem – TVN24 nazbyt zamykało się na to, co dzieje się w stolicy. Stacja ma skupiać się głównie na wielkiej polityce, a niekoniecznie na codziennych problemach, którymi żyją ludzie nawet „pod Warszawą”.

– I taki świat odnajduję w Polsat News – więcej tematów spoza stolicy i sposób opowiadania rzeczywistości, który odpowiada mi najbardziej. Otwartość i wysłuchanie wszystkich stron dyskusji. Zawodowo jest mi to bardzo bliskie, bo nigdy nie miałem ambicji, aby w programie przedstawiać swoje prywatne wizje lub kogoś do czegoś przekonywać. Wolę informować i starać się zrozumieć, i objaśniać otaczającą nas rzeczywistość – skwitował nowy dziennikarz Polsatu.

Polecamy również te artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *