Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak, z drugiej strony, stworzenie takiej strefy może mieć bardzo negatywne konsekwencje społeczne.

Szkic prostego, ale bardzo przemyślanego projektu trafił do sieci kilka tygodni temu. Początkowo, inwestor nie zdradzał całej koncepcji, ale wizualizacja zaniepokoiła Internautów. Od razu zauważyli, że osiedle będzie dosyć nietypowe – brakuje tam przede wszystkim ogrodzeń między domami, a także placów zabaw dla dzieci.

Kontrowersyjny model biznesowy

W momencie, gdy firma budowlana opisała model biznesowy, przyjęty przez inwestora, w sieci zawrzało. Od kilku tygodni temat jest żywy, a pod postem toczą się dyskusje. Jedni uważają, że wizja osiedla jest dla singli wręcz bajeczna. Inni twierdzą, że to znaczna przesada i dyskryminacja.

Inwestor nie przewiduje obecności dzieci. Tylko dorośli/pary. Taki model biznesowy

Zrodziło się także wiele pytań, na temat par, które wynajmą mieszkanie, a po jakimś czasie jednak zmienią zdanie i zdecydują się na posiadanie potomstwa. Odpowiedź nie pozostawia złudzeń. Wówczas, zakochani powinni poszukać innego lokum – „z pewnością wtedy rodzice znajdą sobie przytulniejsze gniazdko”.

osiedle
Mimo, że bezdzietne pary to zapewne idealni najemcy mieszkania, a osoby ceniące sobie ciszę i spokój nie mają nic przeciwko powstania takiego osiedla – pomysł jest też ostro krytykowany. Oto kilka opinii, które pojawiły się pod postem w social mediach:

„Czekam teraz na osiedle tylko dla LGBT+, dla feministek, dla kibiców Śląska itd. Paranoja. Sami sobie Getta robią…”

„O tak. Potrzeba więcej nieruchomości w domyśle bez dzieci”

„Super rozwiązanie!!! Naprawdę! Nie każdy musi posiadać dzieci, żeby być szczęśliwym, na takim osiedlu chociaż można dobrze się zresetować po pracy, bez krzyku i awantur”


Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków
Manager Krawczyka pierze brudy z przeszłości. “Lewandowski nigdy Nam nie podziękował”
Biden szokuje pierwszymi decyzjami. Kobieta obejmie takie stanowisko po raz pierwszy w historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *