Biden szokuje pierwszymi decyzjami. Kobieta obejmie takie stanowisko po raz pierwszy w historii

Joe Biden już w kampanii prezydenckiej uchodził za kandydata bardziej postępowego. Jednak chyba nawet wśród jego zwolenników znajdą się osoby zdziwione tempem, w jakim nowy prezydent USA wprowadza przełomowe zmiany. 

Następca Donalda Trumpa nominował właśnie pierwszą kobietę w historii na stanowisko, które dotąd sprawowali tylko mężczyźni. Zdaniem wielu Amerykanów – szczególnie po stronie konserwatywnej – armią powinni zarządzać mężczyźni. Prezydent Biden jest jednak przekonany, że jego historyczna nominacja okaże się trafna.

Christine Wormuth nominowana przez Bidena

Prezydent USA Joe Biden nominował Christine Wormuth na stanowisko ministra ds. armii. Jeśli nominację zatwierdzi Senat, Wormuth, która służyła jako główny urzędnik Pentagonu w ostatnich latach administracji Baracka Obamy, będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

„Christine jest prawdziwą patriotką, swoją karierę oddała służbie Ameryce i bezpieczeństwu naszego kraju” – przekazał w oświadczeniu minister obrony USA Lloyd Austin.

Austin dodaje: „Jako była podsekretarz obrony ds. polityki Christine rozwinęła kampanię resortu przeciwko Państwu Islamskiemu i zwrotu ku Azji, a jej głęboka ekspertyza będzie krytyczna w rozwiązywaniu i określaniu dzisiejszych globalnych zagrożeń, w tym wyzwania ze strony Chin i zagrożeń płynących z Rosji, Iranu i Korei Północnej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *