Ogromna awaria w znanym banku. Klienci zostali bez pieniędzy

– Mam wyczyszczone konto do zera i blokadę na prawie 11 tysięcy! Za zakup paliwa. Możecie to wyjaśnić? – można przeczytać na fanpage’u banku Santander. Klienci, którzy płacili kartą w dniu 20 czerwca 2021 r. stracili niemal cały majątek. Kiedy pieniądze wrócą na konto?

Okazało się, że w Niedzielę, w banku Santander wystąpiła poważna awaria, bowiem z niektórych kont klientów były pobierane 100-krotnie większe kwoty za zakupy. W praktyce oznaczało to, że jeśli za drobne zakupy ktoś zapłacił 20 złotych, z jego konta znikało 2 tysiące!

Bank Santander uspokaja – pieniądze wrócą na konto

Nie jest trudno się domyślić, jakie emocje towarzyszyły osobom, które w jednej chwili straciły kilka lub kilkanaście tysięcy. Na szczęście, bank Santander zapewnił, że pieniądze wrócą w szybkim tempie na konta poszkodowanych. W oficjalnym komunikacie, przedstawiciele instytucji przeprosili za zamieszanie i zobowiązali się do doprowadzenia sprawy do końca.

Ja tez mam konto wyczyszczone do zera… prawie zawału dostałam jak to zobaczyłam . Ale widzę że jest jakaś większa afera… ciekawe czy jutro pieniądze wrócą – pisali w social mediach klienci banku

Według informacji, już dziś (21.06) stan konta klientów powinien być prawidłowy, ale każdemu klientowi – a w szczególności tym, którzy w Niedzielę wydawali pieniądze – zaleca się sprawdzenie stanu konta. Dzięki temu, w razie nieprawidłowości można od razu zareagować i odzyskać utracone sumy.

Raz jeszcze przepraszamy klientów, których dotknęły niedogodności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *