Poważne oskarżenia wobec Kaczyńskiego. Chodzi o gigantyczną kwotę

Po 10 miesiącach śledztwa, powraca temat „największego przekrętu ostatnich 30 lat”. Chodzi o pieniądze, które pod pretekstem walki z Covid-19 wypłynęły z budżetu państwa. Teraz, kiedy ujawnione zostały kolejne fakty, padło oskarżenie wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, rok temu, 14 kwietnia, Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę z prezesem spółki E&K, na zakup respiratorów. Problem w tym, że wartość aparatów umożliwiających sztuczne oddychanie została prawie 10-krotnie zawyżona, a firma nigdy nie zajmowała się sprzętem medycznym. Dodatkowo, wystawiona w ramach transakcji faktura nie uwzględniała VAT-u, który powinien wynosić 13 milionów złotych.

Teraz, o zignorowanie tego faktu i wybielanie respiratorowej umowy z prezesem spółki E&K, Michał Szczerba oskarża Jarosława Kaczyńskiego.

– Oświadczenie Kaczyńskiego z 29 stycznia 2021 roku, wybielające respiratorową umowę z handlarzem bronią, to przykład presji na instytucje państwa, badające ordynarny geszeft, który okazuje się również kodeksową zbrodnią VAT-owską, tj. czyn zagrożony do 25 lat pozbawienia wolności – można przeczytać w social mediach.

oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego
Ostre słowa, Michał Szczerba, zajmujący się śledztwem, skierował też do samego Ministra Sprawiedliwości.

Ministrze @ZiobroPL, proszę nie być miękkiszonem i skorzystać z uprawnień, które posiada pan jako Prokurator Generalny. Mamy do czynienia z podaniem nieprawdy w fakturze. Wartość należności jest większa niż 10-krotnośc kwoty określającej mienie wielkiej wartości!

 

Dziś, sprawa została skierowana do Najwyższej Izby Kontroli.

Sławomir Broniarz napisał do ministra. Żąda odpowiedzi na jedno pytanie
Warszawa: rusza ogromna zbiórka odzieży. Trzaskowski podał szczegóły
Warszawa: Policja podsumowała ostatnie protesty. Jest liczba zatrzymanych 10 kwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *