W Polsce będzie stosowana kara śmierci? Szokujące słowa Konfederacji

Jedna z najpopularniejszych kar w średniowieczu. Domena reżimów, w których poszanowanie praw człowieka schodzi na drugi plan. Mogłoby się więc wydawać, że kara śmierci to temat odległy, szczególnie w kraju należącym do UE. Jak się okazuje, niekoniecznie.

Dość utrzymywania zwyrodnialców – można przeczytać na Twitterze. Krzykliwe hasło Konfederacji już kilka minut po publikacji wywołało prawdziwą burzę w sieci. W końcu, czy osoba, która zabija mordercę nie zniża się do jego poziomu? Oczywiście, kontrargumentem może być sprawiedliwość. W grę wchodzi również aspekt finansowy, bo w końcu to podatnicy utrzymują morderców.

Kara śmierci lekiem na całe zło?

Warto jednak mieć świadomość, że badania jednoznacznie wskazują, iż kara śmierci morderców nie odstrasza. Większość z nich nie wierzy w to, że dotknie ich sprawiedliwość, zatem w chwili popełniania zbrodni nie myślą o konsekwencjach. Skuteczniejsze są natomiast trudniejsze rozwiązania jak np.: zapobieganie przestępczości, poprawa poziomu sądownictwa w Polsce. Nieco inny pogląd przedstawiła Konfederacja.

Człowiek, który dopuszcza się takiego czynu może spodziewać się w najgorszym razie dożywocia. Znamy także wiele przypadków, gdzie sprawca uznawany za niepoczytalnego, przebywa przez lata w szpitalu. Bez względu na decyzję sądu, morderca będzie utrzymywany z naszych podatków!

Konfederacja, argumentując swoje stanowisko, przywołała ostatnie przypadki, które miały miejsce w Polsce. Jednym z nich jest śmierć 18 -letniej Magdy. Nastolatka, została zgwałcona i uduszona przez 28-letniego mężczyznę, który już w przeszłości – jako osoba nieletnia – dopuścił się morderstwa. Okoliczności były bardzo podobne. Wówczas również zgwałcił i zabił, za co 4 lata spędził w poprawczaku.

Kara śmierci za najcięższe morderstwa powinna zostać przywrócona. Dość utrzymywania zwyrodnialców! Jeśli się zgadzasz, UDOSTĘPNIJ! – można przeczytać w social mediach

Czy Polacy chcą przywrócenia kary śmierci?

Post, który dodała Konfederacja udostępniło ponad 1,6 tys. użytkowników Internetu, co można interpretować jako utożsamianie się z poglądem na tę kwestię. Przeciwnicy wprowadzenia tej metody wypowiadali się w komentarzach.

Konfederacja za obrona życia nienarodzonego i jednocześnie za karą śmierci? Trochę się nie zgadza

Dopóki Polska w UE, dopóty kary śmierci nie będzie. Zamiast rzucać populistyczne hasła, które nigdy nie ziszczą się, lepiej skupić się na innych kwestiach, niż zbijanie kapitału politycznego na morderstwie dziecka. Konfa, pora na krok w tył.

Komenda? Setki spraw, w których sprawca został uniewinniony po wykonaniu wyroku?

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły