Zandberg, Czarzasty i Kaczyński jak komuniści na okładce „Newsweeka”

„Newsweek” panicznie boi się skutków koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Lewicą. Na stronie antyrządowego tygodnika czytamy nawet, że „jest coraz bliżej Budapesztu w Warszawie”. Z kolei na grafice przypominających komunistyczne plakaty znajdują się twarze Adriana Zandberga, Włodzimierza Czarzastego i Jarosława Kaczyńskiego. 

Jednakże najbardziej zdumiewający jest nagłówek krzyczący bardzo poważnymi sugestiami. „Czy Lewica pomoże PiS zbudować antyeuropejską dyktaturę za unijne pieniądze” – pyta, chyba retorycznie, autor tekstu: Cezary Michalski.

Newsweek sieje panikę

Tygodnik niegdyś uznawany za opiniotwórczy, od kilku lat w Polsce uchodzi za armatę do uderzania w PiS. Teraz również: w Lewicę. W Lewicę, która ośmieliła się wejść w kooperację z rządem, który obiecał jej realizację części postulatów.

A „Newsweek”, klasycznie, zamiast konstruktywnie krytykować, stawia na fotomontaże i karykatury. – W kilka dni Jarosław Kaczyński zachował kontrolę nad obozem władzy i podzielił opozycję. Jest coraz bliżej „Budapesztu w Warszawie” – przestrzega, jak przed nadchodzącą wojną, Michalski.

„Bój o warunki, na których Polska przyjmie i wyda 770 miliardów złotych z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy, był najważniejszym politycznym sporem obecnej kadencji rządów Kaczyńskiego. Świadomie użyłem czasu przeszłego, bo po zgodzie Lewicy na przejęcie tych pieniędzy przez PiS walka zakończyła się tryumfem władzy i porażką całej opozycji” – czytamy dalej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły