Sławomir Broniarz napisał do ministra. Żąda odpowiedzi na jedno pytanie

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) nie daje o sobie zapomnieć również w 2021 roku. W piątek Sławomir Broniarz napisał do ministra Adama Niedzielskiego, zwracając się z zasadniczym pytaniem. Na razie nie uzyskał odpowiedzi od szefa resortu zdrowia. Przypomnijmy, że Broniarz to jeden z głównych inicjatorów strajku nauczycieli sprzed dwóch lat. 

Już blisko dwa lata temu obserwowaliśmy szczytowy moment strajku nauczycieli. Na jego czele stał wówczas Sławomir Broniarz, który do dziś jest przewodniczącym ZNP. Wówczas wydawało się, że to w rękach lidera związkowców leży przyszłość tego rządu. Później jednak Broniarz zawiódł zaufanie wielu nauczycieli, a co za tym idzie – stracił wpływ na wielu z nich. Dziś jednak szef ZNP wraca z bardzo ważnym pytaniem do ministra zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE
Hartman wskazał, kto spowodował katastrofę smoleńską. Padły nazwiska

Sławomir Broniarz pisze do ministra Niedzielskiego. Chce odpowiedzi na jedno pytanie

Na stronie Związku Nauczycielstwa Polskiego pojawił się list, jaki Sławomir Broniarz wysłał do szefa resortu zdrowia. Na końcu korespondencji pada pytanie związane ze szczepionkami. Przedstawiciel ZNP ma wątpliwości co do preparatu, jakim szczepieni są nauczyciele. Publikujemy poniżej całą treść listu Sławomira Broniarza do ministra zdrowia –  Adama Niedzielskiego:

„Szanowny Panie Ministrze!

7 kwietnia br. Europejska Agencja Leków (EMA) przyznała, że może istnieć związek między zaszczepieniem AstraZeneką a rzadkimi przypadkami problemów z krzepliwością krwi u pacjentów w Europie, szczególnie u kobiet w wieku poniżej 60 lat. Jednocześnie EMA zaleciła kontynuowanie szczepień przy pomocy tego specyfiku uzasadniając, że korzyści płynące ze szczepionki są większe niż ewentualne ryzyko niepożądanych skutków ubocznych.

Producent tej szczepionki umieści natomiast w charakterystyce produktu leczniczego informację o możliwych komplikacjach, jakie niesie za sobą stosowanie tego preparatu: „Po szczepieniu szczepionką Vaxzevria bardzo rzadko obserwowano wystąpienie zakrzepów w połączeniu z małą liczbą płytek krwi, w niektórych przypadkach jednocześnie z krwawieniem. Obejmowało to kilka ciężkich przypadków z zakrzepami w różnych lub nietypowych miejscach i nadmiernym krzepnięciem lub krwawieniem w dowolnym miejscu. Większość tych przypadków wystąpiła w ciągu pierwszych siedmiu do czternastu dni po szczepieniu i dotyczyła głównie kobiet w wieku poniżej 55 lat, ale co istotne, grupa kobiet w wieku poniżej 55 lat stanowiła większość z zaszczepionych osób. Niektóre przypadki zakończyły się zgonem”.

Po środowym komunikacie EMA niektóre kraje m.in. Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania postanowiły szczepić AstraZeneką tylko starszych pacjentów. Natomiast Niemcy zasygnalizowały, że najprawdopodobniej osoby, które otrzymały pierwszą dawkę AstraZeneki przyjmą drugą dawkę innej szczepionki – Pfizer lub Moderny. Te informacje wywołały niepokój w środowisku oświatowym szczególnie, że 80 proc. kadry nauczycielskiej w Polsce stanowią kobiety.

Szanowny Panie Ministrze!

Czy wobec najnowszych danych dotyczących szczepionki AstraZeneka i komunikatu Europejskiej Agencji Leków stwierdzającego, że może istnieć związek między zaszczepieniem AstraZeneką a rzadkimi przypadkami problemów z krzepliwością krwi, polscy nauczyciele i nauczycielki mogą liczyć na zmianę strategii szczepień tej grupy zawodowej poprzez możliwość skorzystania z innego preparatu?

Z poważaniem,

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP”.

źródło: znp.edu.pl

ZOBACZ TAKŻE
Znamy przyczynę śmierci Krzysztofa Krawczyka. Lekarz postawił zaskakującą diagnozę

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły