Warszawa: Policja podsumowała ostatnie protesty. Jest liczba zatrzymanych 10 kwietnia

W Warszawie, jak co roku 10 kwietnia, nie obyło się bez większych i mniejszych zamieszek. Najgłośniejsi byli bodaj protestujący „przedsiębiorcy” przy Ogrodzie Saskim. To tam ludzie zbierali się już od około godziny 7 rano. Policja podsumowała efekty zamieszek z wczoraj.

Nie obyło się bez zatrzymanych. W sobotę 10 kwietnia przepychanki z policją trwały od samego rana. Jak tłumaczą funkcjonariusze, najbardziej agresywni uczestnicy zgromadzenia zostali obezwładnieni i zatrzymani.

„Wylegitymowanych 295 osób, 11 zatrzymanych” – takie dane podała stołeczna komenda policji. Manifestacje odbyły się w okolicach placu Piłsudskiego w związku z obchodami 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

„W trakcie wczorajszych zabezpieczeń policjanci zatrzymali jedenaście osób. Wśród zatrzymanych były osoby naruszające nietykalność cielesną policjantów. Ponadto jedna była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych jest również osoba posiadająca narkotyki. Po wykonaniu czynności osoby zostały zwolnione” – podał Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Artykuły popularne dziś:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *