Warszawa. Kokaina trafiła do znanego sklepu na regał z owocami!

Takie zdarzenia tylko w filmach? Niekoniecznie. Ostatnie, miało miejsce dziś w Warszawie. Narkotyki, przewożone w bananach nie trafiły we „właściwe” ręce lecz do magazynu sklepowego.

O tym, że w pudełkach z bananami najprawdopodobniej znajduje się kokaina, powiadomił policję personel jednego ze sklepów, zlokalizowanego w Śródmieściu. Nieco później, funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia. Okazuje się, że towar został dostarczony do wielu punktów w Polsce.

Policja: wartość narkotyków przekroczyła 30 milionów złotych

Pudełka bananów z kokainą dotarły do Polski z Ameryki Południowej, co nie jest nowością. Europa jest doskonałym celem dla zorganizowanych grup przestępczych. Wynika to z faktu, że ceny za gram narkotyków są tutaj zdecydowanie wyższe niż w Ameryce Północnej czy Południowej, a samo ryzyko wykrycia przestępczości niższe. Rynek jest więc niezwykle atrakcyjny z biznesowej perspektywy.

Tym razem narkotyki były przewożone w bananach – zdarzało się także, że były znajdywane w karmie dla zwierząt czy też w puszkach, w których powinna normalnie znajdować się masa szpachlowa.

Łącznie, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy, a to jeszcze nie koniec poszukiwań. Narkotyki mogą znajdować się również w innych punktach, zatem czynności policyjne nadal są kontynuowane.

Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane – można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Policji

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły