Warszawa. Kokaina trafiła do znanego sklepu na regał z owocami!

Takie zdarzenia tylko w filmach? Niekoniecznie. Ostatnie, miało miejsce dziś w Warszawie. Narkotyki, przewożone w bananach nie trafiły we „właściwe” ręce lecz do magazynu sklepowego.

O tym, że w pudełkach z bananami najprawdopodobniej znajduje się kokaina, powiadomił policję personel jednego ze sklepów, zlokalizowanego w Śródmieściu. Nieco później, funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia. Okazuje się, że towar został dostarczony do wielu punktów w Polsce.

Policja: wartość narkotyków przekroczyła 30 milionów złotych

Pudełka bananów z kokainą dotarły do Polski z Ameryki Południowej, co nie jest nowością. Europa jest doskonałym celem dla zorganizowanych grup przestępczych. Wynika to z faktu, że ceny za gram narkotyków są tutaj zdecydowanie wyższe niż w Ameryce Północnej czy Południowej, a samo ryzyko wykrycia przestępczości niższe. Rynek jest więc niezwykle atrakcyjny z biznesowej perspektywy.

Tym razem narkotyki były przewożone w bananach – zdarzało się także, że były znajdywane w karmie dla zwierząt czy też w puszkach, w których powinna normalnie znajdować się masa szpachlowa.

Łącznie, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy, a to jeszcze nie koniec poszukiwań. Narkotyki mogą znajdować się również w innych punktach, zatem czynności policyjne nadal są kontynuowane.

Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane – można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *