Warszawa-Praga. Nowe fakty nt. uprowadzenia młodego mężczyzny

Posiadanie własnej, dobrze prosperującej firmy to marzenie wielu ambitnych osób. Dojście do tego poziomu wymaga jednak nakładu czasu, pracy i pieniędzy. Dla mieszkańców Warszawy najbardziej problematyczny był ostatni element. Co wymyślili?

W sprawę „rozwoju firmy” zaangażowani byli policjanci CBŚP i KSP. Nad rozwiązaniem pracowało 300 osób. W kwietniu, Centralne Biuro Śledczej Policji otrzymało zgłoszenie, iż z podwarszawskiej miejscowości uprowadzony został młody mężczyzna. Nagranie, które udostępnili jego rodzinie „porywacze” było przerażające. Młody mężczyzna płaczącym głosem błagał o pomoc.

Zagadka uprowadzenia rozwiązana

Policja zareagowała natychmiast, bowiem wszyscy byli przekonani, że życie uprowadzonego mężczyzny jest zagrożone. Warunkiem wypuszczenia go na wolność miało być dostarczenie porywaczom kilku milionów złotych, a takimi środkami rodzina „porwanego” nie dysponowała.

Policjanci pracowali pod ogromną presją czasu sądząc, że może być zagrożone życie mężczyzny, a każda chwila zwłoki może doprowadzić do tragedii. Jednak w miarę zbierania informacji, w policjantach narastało przekonanie, że wcale nie doszło do uprowadzenia – można przeczytać na oficjalnej stronie Policji

Po kilku dniach, policja zrozumiała, że uprowadzenie jest upozorowane, a pomysłodawcami całego przedsięwzięcia są zarówno „kat” jak i „ofiara”. Okazało się, że dwóch młodych mężczyzn starało się w zdobyć pieniądze na rozwój swojej firmy. Upozorowanie porwania uważali za szansę na spełnienie swoich marzeń. „Inteligentny” plan legł jednak w gruzach.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły