Są problemy z koncesją dla TVN24. Telewizja może przestać nadawać?

TVN24 – jedna z czołowych telewizyjnych stacji informacyjnych w Polsce – ma problemy z koncesją. Obecna wygasa we wrześniu, więc jest jeszcze trochę czasu. Władze Discovery mają jednak powody do niepokoju, bo KRRiT ciągle zwleka z decyzją.

[irp posts=”5004″ name=”Koncesja dla TVN24. Magdalena Ogórek oburzona: Nawołują do zamachu na wizji””]

Mało która telewizja komercyjna krytykuje obecny rząd tak otwarcie, jak TVN. Warstwa publicystyczna od lat przyjmuje linię skrajnie antyrządową. Nic więc dziwnego, że dziś władze telewizji z Wiertniczej niepokoją się o to, jaką i kiedy w ogóle, decyzję podejmie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Internauci spekulują, że rządzący mogą podjąć próby wpłynięcia na zarząd KRRiT.

Koncesja dla TVN24 wygasa we wrześniu. Co, jeśli KRRiT nie podejmie decyzji?

KRRiT, nie wydając zgody na nadawanie dla konkurencyjnej wobec TVP Info stacji, bez wątpienia wywołałaby wielki, międzynarodowy skandal. Jest to jednak możliwe. Zatem władze TVN Discovery muszą przygotować się również na taki scenariusz. Czy w razie negatywnej, lub braku decyzji KRRiT, TVN24 może przestać nadawać? Raczej nie.

Jak bowiem czytamy w serwisie WirtualneMedia.pl, w razie ewentualnego braku zgody nadawca może ubiegać się o koncesję satelitarną w innym kraju UE. „Jeżeli do 26 września 2021 roku nie zostanie udzielona koncesja na nadawanie TVN24 na kolejny okres, może to oznaczać duże problemy dla nadawcy” – ocenia Wojciech Szymczak, radca prawny w Kancelarii Prawnej Media.

Zaniepokojeni są zwłaszcza widzowie komercyjnej stacji informacyjnej. Od kilku lat w sieci krążyły bowiem plotki o tym, że Jarosław Kaczyński najchętniej pozbyłby się telewizji TVN. Takie obawy pojawiały się już w czasie „okupacji Sejmu” na przełomie 2015 i 2016 r., gdy KRRiT zarzuciła stacji TVN24 nierzetelne relacjonowanie wydarzeń na ulicznych protestach.

[irp posts=”5015″ name=”Ewa Krawczyk w szczerym wywiadzie. Zdradziła sekret męża, który zszokował wszystkich”]

8 komentarzy

  1. Ciekawe jakby szczujnia TVN zaczęła kłamać i krytykować na temat Nimców – po tygodniu cała stacja zostałby spacyfikowana przez niemiecką policje 🙂

  2. Niech się Pisiory pukną w ten durny łeb. Biden im pokaże ,jak wyglądają wolne media. Na 100 procent wycofa wojska amerykańskie z Polski. Radźcie sobie sami głupole.

  3. jak czytam te komentarze to zastanawiam się czy wy w ogóle używacie mózgu skoro TVP to dla was idealna stacja….pluja wam w twarz wy mówicie ze dasz pada i walcza z susza..skoro TVN wam nie odpowiada to pooglądajcie cos innego po za TVP i poczytajcie a przekonacie sie gdzie wam ryja mozgi…

  4. Czy ci pseudo znawcy tematu wiedzą co piszą . Chciał bym zobaczyć jakie pisiory będą mieli miny jak wywołają wojenkę z jedną z największych stacji nadawczych na świecie .Przypomina mi to sprawę jak wycofywali się z podkulanym ogonem po incydencie z Izraelem .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *