Putin upokorzył Polaków w 11. rocznicę tragedii smoleńskiej. Skandaliczne zachowanie prezydenta Rosji

Władimir Putin nie słynie ze specjalnej sympatii do Polaków. Są jednak chwile, gdy wskazana jest najzwyklejsza kurtuazja. Z tym, że prezydent Rosji nie jest politykiem, który przejawia nazbyt konwencjonalne zachowania. Wobec Polaków zachował się dziś szczególnie… niesympatycznie. 

[irp posts=”4948″ name=”Dramatyczna scena na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka. Żona artysty nie wytrzymała”]

Dziś 10 kwietnia. Obchodzimy zatem 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Nikomu nie trzeba raczej przypominać, jak ważne osobistości znajdowały się wśród 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Z naszej perspektywy to dramat, o jakim nie da się zapomnieć. Dla Putina – najwyraźniej zdarzenie, do którego nie powinno się już wracać.

Władimir Putin zlekceważył Polaków w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Prezydent Rosji, Władimir Putin, jest mocno zaabsorbowany konfliktem zbrojnym z Ukrainą. Światowe media znów donoszą o zwiększeniu liczebności wojsk rosyjskich przy granicy z naszymi wschodnimi sąsiadami. Katastrofa smoleńska nie jest jednak tematem, który należałoby lekceważyć. Zwłaszcza, że wydarzyła się na terytorium Rosji, i to w szczególnym dniu.

Putin jednak nie zdobył się dziś na choćby najmniejszy gest pamięci i pojednania z Polakami. Zarówno w mediach społecznościowych przywódcy Rosji, jak i na oficjalnej stronie prezydenta Rosji, jest pusto. Wielu innych światowych polityków zamieściłoby choćby krótki twitt. Złożyło kwiaty w symbolicznym miejscu. Ale to nie jest ten przypadek.

Jednym z najnowszych wpisów na oficjalnym profilu przywódcy Federacji Rosyjskiej jest… informacja o telefonicznej rozmowie, jaką odbył z Angelą Merkel. Być może rozmawiali o wspólnym projekcie Nord Stream 2? Później z prezydentem Turcji – Recepem Tayyip Erdoganem. Pojawiły się też kondolencje od Putina dla Królowej Elżbiety II w związku ze śmiercią Księcia Filipa. O polskiej tragedii cisza. I – niestety – tak zapewne pozostanie.

źródło: Warsaw Times

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły