Dla dwóch chłopców miał to być zwykły dzień. Skończył się tragicznie

Ta sprawa wyciska łzy. Wszyscy zastanawiają się, czy rzeczywiście musiało dojść do takiej tragedii. Niestety czasu, a przede wszystkim życia jednego z nastolatków już nie wrócimy. Dla jego rodziny to prawdziwa tragedia, ale w bólu z nią łączy się cała Polska. 

Śmierć podczas zabawy dwóch chłopców

O przykrej historii czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 12-letni chłopiec poszedł odwiedzić swojego 11-letniego kolegę. Był to dla niech dzień, jak co dzień. Wspólna zabawa i dużo uśmiechu. Dramat rozegrał się jednak chwilę później. Konkretnie w momencie, w którym chłopiec wszedł na posesję swojego kolegi.

Wówczas 12-latek został zaatakowany przez dwa agresywne psy. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do katowickiego szpitala, gdzie zmarł wskutek poniesionych ran. Ranny został także jego 11-kolega. Bohatersko próbował pomóc 12-latkowi, ale niebezpieczne psy zaatakowały także jego. Miał on więcej szczęścia niż kolega. Obrażenia nie okazały się groźne.

Cały dramat rozegrał się w Przemyślu. 6 października 50-letni właściciel psów usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za nieumyślne spowodowanie śmierci 12-latka, poprzez niedopilnowanie agresywnych psów, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego mieszkańca Przemyśla zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Wszyscy zastanawiają się, czy rzeczywiście musiało dojść aż do takiej tragedii. Chwila nieuwagi, niedopilnowanie agresywnych psów i nastolatka nie ma już wśród nas. Dziś opłakuje go cała Polska. Warto z tej sytuacji wyciągnąć wnioski. Choć czworonogi to prawdziwi przyjaciele człowieka, to zawsze należy podchodzić do psów z pewnym dystansem. Zwłaszcza, kiedy mówimy o rasach uznanych za groźne. Nasza bezmyślność może kosztować czyjeś życie, a nawet i życia. I w tej, opisanej wyżej sytuacji, niewiele brakowało, a również drugi z nastolatków poniósł by śmierć.

źródło: KWP Rzeszów

  1. Policja poszukuje mężczyznę, który dokonał w Warszawie rozboju na 87-latce. Pojawił się jego wizerunek
  2. Chciał okraść staruszkę. Widok, który zobaczył po otwarciu drzwi zapamięta do końca życia
  3. Jednorazowe maseczki nie zawsze są bezpieczne. Naukowcy pokazali raport

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły