Winnicki drwi z opisu protestów w Warszawie. Trudno uwierzyć do kogo porównał Lempart

Robert Winnicki, poseł Konfederacji, zamieścił na Twitterze wpis, w którym zadrwił z opisu protestów kobiet w Warszawie. Opublikował go jeden z internautów.

Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wywołała oburzenie części społeczeństwa. W sieci zaroiło się od krytycznych komentarzy, a także nawoływań do protestów.

Te odbyły się m.in. w Warszawie. W ich trakcie doszło do kilku incydentów, interweniowała policja, która wcześniej apelowała do osób biorących udział w wydarzeniu. “Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Jednak to prawo nie daje nam przyzwolenia do zachowań agresywnych” – pisali przedstawiciele Policji na Twitterze.

Wpis dotyczący wydarzeń w stolicy zamieścił również jeden z uczestników protestu. Zakpił z niego poseł Robert Winnicki.

Winnicki drwi z opisu protestów w Warszawie

“Policja stosuje taktykę na wyniszczenie: zimno, głód, spragnienie, potrzeby fizjologiczne. W kotle wiele młodych, niewinnych osób. Przykre, że #policja podejmuje wobec nich takie działania, ale cóż: od roku trwa sukcesywne rujnowanie swojego wizerunku” – napisał na Twitterze internauta Adrian Kleć.

Wpis Klecia skomentował Robert Winnicki, który zadrwił z relacjonowanego przez niego opisu wydarzeń. Polityk porównał Martę Lempart do… niemieckiego feldmarszałka Paulusa, który dowodził armią pod Stalingardem!

“Kocioł, taktyka na wyniszczenie przeciwnika, zimno, głód – normalnie bitwa pod Stalingradem. Wierzymy jednak, że feldmarszałek Paulus-Lempart utrzyma pozycje do samego końca!” – napisał poseł Konfederacji.

To oczywiście nie koniec protestów. Organizatorzy zapowiadają bowiem, że w najbliższych dniach odbędą się kolejne. Należy liczyć się więc z tym, że dojdzie do kolejnych interwencji policji, a co za tym idzie medialnych awantur dotyczących traktowania uczestników demonstracji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Mecz Niemcy-Węgry pełen kontrowersji? Piłkarze zaprotestują przed meczem

Już kilka dni temu wybuchła afera, związana z zachowaniem, a właściwie strojem niemieckiego bramkarza...

Edyta Górniak kończy karierę w TVP. Powód decyzji może szokować

Od 2013 roku Edyta Górniak była twarzą programu „The Voice od Poland”. Trudno więc...

Ogromna awaria w znanym banku. Klienci zostali bez pieniędzy

- Mam wyczyszczone konto do zera i blokadę na prawie 11 tysięcy! Za zakup...

Nowe artykuły