Strajk Kobiet stawia ultimatum Lewicy. „Doba na ogarnięcie się”

Tuż po tym, jak okazało się, że projekt Lewicy, odnośnie Krajowego Planu Odbudowy, został zaakceptowany, w sieci zawrzało. Niemniej jednak, na samych komentarzach się nie skończyło. Strajk Kobiet zapowiada kolejną akcję.

Przypomnijmy, główne warunki, na które zgodził się rząd to: 75 tysięcy tanich mieszkań na wynajem, 850 milionów euro na szpitale powiatowe, 350 milionów euro dla zagrożonych firm, minimum 30% środków dla samorządów.

„Ogólnopolska akcja wybijania głupoty z głowy”

W sieci pojawiały się różnorodne opinie na temat porozumienia w tym temacie PiS i Lewicy. Kontrowersje wzbudzał też podpunkt, dotyczący tanich mieszkań. Nikt jednak nie zareagował tak radykalnie jak Strajk Kobiet. Wpis na Tweeterze, który zamieściły uczestniczki Ruchu Kobiet, na początku wiele osób oceniało jako fake news – włamanie się na konto organizacji. Błędnie.

Śmiało można stwierdzić, że wpis ma ton groźby. Wymowna jest już sama nazwa ogólnopolskiej akcji, która ma mieć miejsce, jeśli Lewica „nie ogarnie się” – „ Akcja wybijania głupoty z głowy”. Wedle zapowiedzi, rozwoju wydarzeń można spodziewać się na przełomie środy/czwartku.

Wpis nie spotkał się jednak z pozytywnymi reakcjami. Internauci szybko przypomnieli, że to właśnie Lewica najczęściej pomagała Kobietom, które walczyły o swoje prawa. Dodatkowo, wielu osobom nie spodobał się sam ton komunikatu.

Czyli nie tylko walka o aborcję i o demokratyczne państwo, ale i o to, by opozycja głosowała dokładnie tak jak wy chcecie w trudnych etycznie głosowaniach? To jest ten demokratyczny standard, który chcemy wywalczyć? Groźby, że opozycja ma być nasza, albo żadna? To jest straszne.

Na ceremonii wręczenia Oskarów zobaczyłem skromną, chińską reżyserkę i Frances Mac Dormand. Obie z nagrodami za tworzenie dobra filmem Nomadland. Panie z
@strajkkobiet na razie tylko niszczą. Jak coś dobrego stworzą to jak Norwid się obudzę.

Krajowy Plan Odbudowy. Biedroń świętuje sukces Lewicy
Wzrost cen aut. Wkrótce wejdą nowe przepisy motoryzacyjne
Wkrótce koniec lockdownu? “Wiadomości” TVP podały pozytywne informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *