Krajowy Plan Odbudowy. Biedroń świętuje sukces Lewicy

Obrady rządu (27 kwietnia) poświęcone były funduszom unijnym. Wszystko wskazuje na to, że Polska otrzyma dużą sumę, jeśli do końca kwietnia opracuje Krajowy Plan Odbudowy i przedstawi go Komisji Europejskiej do końca tego miesiąca. Jak można rozdysponować 58 mld euro?

Plan, w jaki sposób można rozdysponować środki, przedstawiła Lewica. Wszystko wskazuje na to, że rząd zgodził się na przedstawione postulaty. Już w środku spotkania, na Tweeterze pojawiały się pierwsze informacje na ten temat, co później potwierdził Robert Biedroń.

Jakie są postulaty Lewicy?

Przypomnijmy, że według koncepcji Lewicy, pieniądze powinny zostać rozdysponowane w następujący sposób: miliard euro na szpitale powiatowe, 400 mln euro dla zagrożonych firm, minimum 30% środków dla samorządów. Oprócz tego, miałoby powstać 75 tysięcy tanich mieszkań na wynajem.

Skorzystaliśmy z możliwości spotkania i dyskutowaliśmy na temat dyskusji punktów punktów. To dla Polek i Polaków podejmujemy dziś te rozmowy. Rząd zgodził się na wszystkie warunki – negocjowaliśmy ceny i formy wsparcia. – ogłosił Robert Biedroń

Po oficjalnej informacji, w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy. Najbardziej emocjonalne reakcje budzi sprawa mieszkań. Lewica deklaruje, że środki pozwolą przybliżyć się do rozwiązań kuriozalnej sytuacji, w której młodzi ludzie gnieżdżą się z rodzicami, bo nie stać ich na to, żeby się usamodzielnić. Pojawiają się jednak przeciwstawne – do tej – opinie.

Dobra wiadomość, teraz każda patologiczna rodzina w której gnieździ się 6-10 bezrobotnych zasiłkowców, będzie mogą liczyć na więcej przestrzeni życiowej do siedzenia i oglądania tv, dostaną własne mieszkania.

Maja Hyży wyjawia kolejne fakty. Dalsza część sporu z byłym partnerem
Wzrost cen aut. Wkrótce wejdą nowe przepisy motoryzacyjne
Wkrótce koniec lockdownu? “Wiadomości” TVP podały pozytywne informacje

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły