Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. Co im grozi?

Influencerka, Julia Kuczyńska znana pod pseudonimem Maffashion i znany aktor Maciej Musiał usłyszeli zarzuty. Dotyczą one naruszenia Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Sytuacja jest podobna, jak w przypadku Kuby Wojewódzkiego, Janusza Palikota i Tomasza Czechowskiego. Celebryci mieli reklamować alkohol w swoich mediach społecznościowych. Szafiarka miała zrobić to w czerwcu minionego roku, a aktor w sierpniu 2021 roku.

Maffashion reklamowała włoskie piwo, Maciej Musiał miał promować włoskie piwo i szkocką whisky. Tvp.info poinformowało, że Prokuratura dla Warszawy-Ochoty postawiła celebrytom zarzuty. Informacja została potwierdzona przez rzecznika prasowego warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Julia Kuczyńska i Maciej Musiał mogą zapłacić nawet 500 tysięcy grzywny!

Ani Julia Kuczyńska, ani Maciej Musiał do tej pory nie skomentowali całej tej afery. Wiadomo, że za takie zachowanie celebrytom może grozić naprawdę duża grzywna. Za naruszenie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi mogą zapłacić od 10 do 500 tysięcy złotych.

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski borykają się z podobnym problemem. Mężczyźni też usłyszeli podobne zarzuty. W ich sytuacji rozchodzi się o reklamowanie trunków własnej marki.

Reklamowanie alkoholi wysokoprocentowych w mediach społecznościowych jest zabronione. Można zauważyć, że w ostatnich miesiącach temat jest naprawdę gorący. Coraz częściej słyszy się o naruszeniu wspomnianej ustawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *