IMGW ostrzega: w nocy temperatura drastycznie spadnie

Wciąż nie widać perspektyw na poprawę pogody w Polsce. Przed kilkudziesięcioma minutami IMGW wydał komunikat, z którego jasno wynika, że dzisiejszej nocy zdecydowanie należy zostać w domu. Temperatura po zmroku spadnie drastycznie.

Maj na horyzoncie, ale mroźna aura nie odpuszcza. Gdy Polacy oczekują na pierwsze powiewy wiosny, okazuje się, że będziemy musieli znieść jeszcze kilka naprawdę zimnych dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że noc z niedzieli na poniedziałek będzie bardzo zimna.

Mroźna noc z niedzieli na poniedziałek. IMGW: temperatura spadnie mocno poniżej zera

Krótki wpis IMGW na Twitterze nie pozostawia wątpliwości – dziś niemal w całym kraju będzie kilka stopni na minusie. Inaczej może być jedynie w miastach nadmorskich.

W nocy temp. min. od -4°C do 0°C, miejscami nad morzem od 1°C do 3°C, a w rejonach podgórskich od -7°C do -5°C. Na północnym wschodzie i nad morzem przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni – przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak widać na powyższej grafice, najzimniej może być w północno-centralnej części kraju. Między innymi w Bydgoszczy czy Toruniu termometry wskażą nawet -4 stopnie. Z kolei w teoretycznie najzimniejszym mieście kraju – Suwałkach – temperatura może wahać się między -1 a 0 stopni.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły