Nie żyje Adam Smorawiński. Sportowiec zmarł w sobotę

Potwierdzono informacje o śmierci Adama Smorawińskiego. 93-letni były sportowiec zmarł w Poznaniu. Doniesienia te potwierdził dziś Automobilklub Poznański. 

„Ze smutkiem i żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym odszedł na wieczny spoczynek śp. Adam Smorawiński, wieloletni Członek Automobilklubu Wielkopolski, Członek Honorowy naszego Klubu, utytułowany zawodnik sportu samochodowego, uczestnik historycznego rajdu Monte Carlo, współtwórca Toru Poznań… Cześć Jego pamięci!” – przekazały władze poznańskiego Automobilklubu.

„Rodzinie i Bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia w tych trudnych chwilach. O terminie i miejscu pogrzebu poinformujemy, jak tylko będą one znane” – czytamy w dalszej części komunikatu.

Adam Smorawiński nie żyje

Smorawiński 13-krotnie był mistrzem Polski w sportach samochodowych. Był też jednym z współtwórców i dyrektorem budowy Toru Poznań.

Po zakończeniu kariery sportowej zaangażował się w m.in. w budowę Toru Poznań w podpoznańskim Przeźmierowie. Na początku lat 90-tych został generalnym importerem BMW w Polsce – podaje Polsat News.

Ponadto pięć lat temu legendarny sportowiec otrzymał tytuł Superseniora Poznańskiego Sportu. To wyróżnienie, którym w stolicy Wielkopolski tytułuje się najbardziej zasłużonych sportowców będących od lat w stanie spoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *