Oszustwo roku. Wiemy, ile planowano zarobić na śmierci Krawczyka

„Umarł Król! Niech Żyje Król” – to hasło przewodnie zbiórki finansowej na rzekomy pomnik, upamiętniający postać Krzysztofa Krawczyka. Niestety, oprócz samego pomysłodawcy, nikt inny nie potwierdził jej prawdziwości. Zrzutka miała być więc oszustwem roku.

O tym, że kolejna osoba na śmierci Krzysztofa Krawczyka chciała zarobić dodatkową – niemałą – sumę, poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala, menadżer artysty. Mężczyzna przestrzegł przed dokonywaniem wpłat na nieoficjalne konto i stanowczo zaprzeczył, by obecnie w jakimkolwiek mieście planowano budowę pomnika.

Ta zrzutka jest nieprawdziwa!

Internetowa zbiórka została założona na portalu zrzutka.pl, a jej organizator tkliwie opisał jej cel, nie szczędząc przy tym miłych słów, dotyczących samego Krzysztofa Krawczyka. W opisie można bowiem przeczytać:

Był on dla wielu ludzi w całej Polsce i na świecie wybitnym muzykiem i aż się prosi o to, żeby go upamiętnić. Chciałbym, żeby pomnik ten powstał w Grotnikach, gdzie mieszkał i spoczął.

Co więcej, przebiegły organizator zbiórki, powołał się na Andrzeja Kosmalę – poinformował, że wkrótce skontaktuje się z menadżerem Krawczyka i ustali z nim szczegóły budowy. Na szczęście, Internauci od razu zorientowali się, że może być to próba wyłudzenia pieniędzy i poinformowali o tym Kosmalę.

Dzięki szybkiej weryfikacji, zbiórka została bardzo szybko powstrzymana. Właściwie, na konto organizatora trafiło zaledwie 20 złotych. Warto zaznaczyć, że celem oszusta była znacznie wyższa kwota, a dokładnie pół miliona!
Warszawa: zaginęły matka z 3-letnią córką. Apel o pomoc
Trzaskowski wzywa Dudę na dywanik. „To wymaga wyjaśnienia”
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły