Kaczyński zapowiedział przełom. Zmiany dotkną wszystkich, “Polski Nowy Ład”

Jarosław Kaczyński najwyraźniej postanowił przestać biernie patrzeć, jak poparcie dla PiS spada. Szef rządzącego ugrupowania na przestrzeni ostatnich miesięcy musiał bardzo intensywnie myśleć o tym, co zmienić, by wyjść z kryzysu. I wygląda na to, że czekają nas rewolucyjne zmiany. Co kryje się pod hasłem “Polski Nowy Ład”? Otóż najprawdopodobniej to, na co wielu czeka.

Nie ma co do tego dyskusji: zdecydowana większość Polaków ma już dosyć pandemii. A mówiąc konkretniej: obostrzeń związanych z obecną sytuacją. Już od niemal roku chodzimy w maseczkach, zamknięte są wszelkie miejsca, w których zażywaliśmy rozrywki, a rząd z dnia na dzień zaskakuje nas czymś nowym. 

ZOBACZ TAKŻE
Patryk Jaki zapytał dziennikarkę TVN o zapisy Konstytucji. Nagranie stało się hitem sieci

PiS ratuje się programem “Polski Nowy Ład”? Kaczyński ma plan, który dotyczy nas wszystkich

Nawet sympatycy PiS-u przyznają, że nie znoszenie restrykcji oraz wprowadzenie nowych, jest irytujące. Prezes Jarosław Kaczyński wie, że spora część potencjalnych wyborców poczuła niechęć do obecnego rządu w związku z – jak nazywają to przeciwnicy noszenia maseczek – przymusem do noszenia “kagańców”. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zasiłek pogrzebowy – kwota w 2021 roku. Polacy są oburzeni

Czy “Polski Nowy Ład”, którego szczegóły PiS poda 20 kwietnia, zniesie obowiązek noszenia maseczek? Niestety, niemal na pewno nie. Wiele wskazuje jednak na to, że zewsząd krytykowany za “zamknięcie kraju” rząd ogłosi poluzowanie niektórych obostrzeń. Szczegóły nowego programu, który – według oficjalnej strony PiS – ma być “powrotem do normalności”, wciąż są pilnie strzeżone. 

Zapewne zachowany zostanie dystans społeczny czy maseczki. Możemy natomiast mieć nadzieję, że już wkrótce – na określonych zasadach – spotkamy się w restauracjach. To jednak tylko dywagacje. Jeszcze niespełna tydzień dzieli nas od ogłoszenia “nowego ładu”. 

ZOBACZ TAKŻE
Zarobki Danuty Holeckiej. Prowadząca "Wiadomości" TVP inkasuje co miesiąc ogromną kwotę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...