Prezes Orlenu: przejęcie Polska Press już nastąpiło. Wysiłek Bodnara poszedł na marne?

Cały wysiłek Adama Bodnara na nic? Tak twierdzi Daniel Obajtek, prezes Orlenu. Przed chwilą w mediach społecznościowych odniósł się on do sprawy „zablokowania” przez warszawski sąd okręgowy przejęcia wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen. Nowe informacje zmieniają naprawdę wiele.

Opozycja w poniedziałek okrzyknęła Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara – bohaterem. Sąd przychylił się bowiem do jego wniosku o uchylenie decyzji prezesa UOKiK o wyrażeniu zgody na przejęcie Polska Press przez Orlen. Daniel Obajtek przed momentem ogłosił jednak, że postanowienie sądu nie ma prawa wejść w życie.

Polska Press już przejęta? Prezes Orlenu: nabyliśmy udziały wcześniej

Jak twierdzi Daniel Obajtek, sąd spóźnił się z wydaniem decyzji „blokującej”. Orlen nabył bowiem udziały wydawnictwa Polska Press niemal półtora miesiąca wcześniej.

„Nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie 1.03.2021 r., czyli przed wydaniem przez sąd postanowienia. W związku z tym postanowienie sądu jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu” – przekazuje Obajtek.

Ponadto szef Orlenu zapowiada, że rzeczone postanowienie nie przeszkodzi władzom koncernu paliwowego w korzystaniu z praw własności. „Postanowienie sądu nie ogranicza również PKN Orlen w wykonywaniu uprawnień właścicielskich z udziałów w Polska Press. RPO wnioskował do sądu o wydanie takiego zakazu, ale sąd w sentencji wydanego postanowienia nie nałożył na PKN Orlen takiego obowiązku” – przekazuje Obajtek.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły