Prezes Orlenu: przejęcie Polska Press już nastąpiło. Wysiłek Bodnara poszedł na marne?

Cały wysiłek Adama Bodnara na nic? Tak twierdzi Daniel Obajtek, prezes Orlenu. Przed chwilą w mediach społecznościowych odniósł się on do sprawy „zablokowania” przez warszawski sąd okręgowy przejęcia wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen. Nowe informacje zmieniają naprawdę wiele.

Opozycja w poniedziałek okrzyknęła Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara – bohaterem. Sąd przychylił się bowiem do jego wniosku o uchylenie decyzji prezesa UOKiK o wyrażeniu zgody na przejęcie Polska Press przez Orlen. Daniel Obajtek przed momentem ogłosił jednak, że postanowienie sądu nie ma prawa wejść w życie.

Polska Press już przejęta? Prezes Orlenu: nabyliśmy udziały wcześniej

Jak twierdzi Daniel Obajtek, sąd spóźnił się z wydaniem decyzji „blokującej”. Orlen nabył bowiem udziały wydawnictwa Polska Press niemal półtora miesiąca wcześniej.

„Nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie 1.03.2021 r., czyli przed wydaniem przez sąd postanowienia. W związku z tym postanowienie sądu jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu” – przekazuje Obajtek.

Ponadto szef Orlenu zapowiada, że rzeczone postanowienie nie przeszkodzi władzom koncernu paliwowego w korzystaniu z praw własności. „Postanowienie sądu nie ogranicza również PKN Orlen w wykonywaniu uprawnień właścicielskich z udziałów w Polska Press. RPO wnioskował do sądu o wydanie takiego zakazu, ale sąd w sentencji wydanego postanowienia nie nałożył na PKN Orlen takiego obowiązku” – przekazuje Obajtek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *