Dlaczego sąd wstrzymał przejęcie Polska Press przez Orlen? Jest uzasadnienie decyzji

W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ogłosił sukces. Sąd tymczasowo zablokował przejęcie wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen. Teraz wiemy, dlaczego. TVN24 dotarło do uzasadnienia decyzji.

Gdy RPO ogłosił, że sąd uwzględnił jego wniosek, prezes Orlenu Daniel Obajtek początkowo zaprzeczał. Stwierdził, że Orlen nie otrzymał żadnego oficjalnego pisma z sądu. Dziś jednak potwierdziły się słowa Bodnara. Wiemy już, dlaczego sąd okręgowy w Warszawie wstrzymał przejęcie Polski Press przez Orlen. 

Jak czytamy na stronie tvn24.pl, sąd musiał uwzględnić wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich. W innym przypadku mógłby nastąpić konflikt prawny, w tym wykonanie nieostatecznej decyzji przez państwowy koncern paliwowy.

„Nieuwzględnienie wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich mogłoby doprowadzić do wykonania przez PKN Orlen decyzji nieostatecznej, bo zaskarżonej przez uprawniony do tego organ, co zasadniczo nie powinno mieć miejsce w demokratycznym państwie prawa” – wynika z uzasadnienia postanowienia sądu w sprawie wstrzymania wykonania decyzji prezesa UOKiK wyrażającej zgodę na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen, przesłanego TVN24 przez biuro RPO.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły