Sytuacja w Warszawie wymknęła się spod kontroli. Są zatrzymani

10 kwietnia od samego rana sytuacja w Warszawie zaczęła wymykać się spod kontroli. Kolejni protestujący w miarę upływu dnia wychodzą na ulice, a policja zaczyna zatrzymywać demonstrantów. Mamy najnowsze informacje. 

Już od siódmej rano funkcjonariusze musieli interweniować. Co oczywiste, w niejednym miejscu w Warszawie. Mamy dziś przecież 10 kwietnia, zatem ludzie mniej lub bardziej oficjalnie gromadzą się w wielu miejscach. Zatrzymań dokonano jednak w Ogrodzie Saskim.

Warszawa: są pierwsze zatrzymania 10 kwietnia

Kukła, której twarz zastąpiono wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego oraz taczka. Wznoszone antyrządowe hasła, zgromadzenie kilkudziesięciu osób. Policja natychmiast interweniowała i nie omieszkała zatrzymać 6 osób.

Demonstranci z flagami narodowymi oraz logo Strajku Przedsiębiorców gromadzili się przy Ogrodzie Saskim od samego rana. Do przepychanego z policją doszło już około godziny 8.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak przekazał, że w czasie demonstracji mundurowi zatrzymali co najmniej sześć osób. – Mieliśmy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych – powiedział. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród zatrzymanych jest jeden z warszawskich polityków. 

Ma nim być Paweł Tanajno, uchodzący również za lidera Strajku Przedsiębiorców. Policja przyznaje, że w czasie interwencji w Ogrodzie Saskim użyte zostały środki przymusu bezpośredniego, takie jak siła fizyczna i kajdanki.

źródło: Warsaw Times, WawaLove

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły