Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy [KOMENTARZE]

Dziś odbyło się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Prezydent, który niedawno skutecznie obiegał się o reelekcję, oficjalnie rozpoczął swoją drugą kadencję. Ten fakt wywołał oczywiście wiele komentarzy w przestrzeni internetowej.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy od kilku dni wywoływało w mediach wiele emocji. Wszystko ze względu na fakt, iż jego bojkot zapowiedzieli niektórzy politycy opozycji. Nie wszyscy jednak zgadzali się z takim stawianiem sprawy. Mowa m.in. o Bartłomieju Sienkiewiczu, który przyznał, że na zaprzysiężenie pójdzie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Pomimo zapowiadanego bojkotu w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy wzięło udział wiele osób ze świata polityki. Wśród nich m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski czy przedstawiciele Konfederacji w osobach m.in. Grzegorza Brauna czy Janusza Korwin-Mikkego.

Dotrzymam swoich zobowiązań, bo konsekwentnie trwam przy moich ideałach. Najważniejsze dla mnie są polskie sprawy” – mówił Prezydent Andrzej Duda w Sejmie.

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących uroczystości. Specjalnie dla Państwa wybraliśmy kilka z nich.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. W sieci wiele komentarzy

W zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy wzięli udział również przedstawiciele Lewicy. Osoby związane z formacją polityczny stawiły się w Sejmie z tęczową flagą.

Wspomniani wcześniej posłowie Konfederacji chlubili się z kolei tym, że na sali sejmowej nie mieli na twarzach maseczek.

Zaprzysiężenie skomentował także Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu.

„Znów przysięgał na Konstytucję, którą łamał notorycznie przez 5 lat. To nie jest mój prezydent!” – napisała posłanka na Sejm, Iwona Hartwich.

„Prezydent w zależności od okoliczności potrafi mówić pięknie o wspólnocie, a w czasie kampanii pokazywał, że potrafi Polskę dzielić. Dzisiejszy protest niektórych środowisk politycznych był tego znakomitym świadectwem” – ocenił z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Więcej komentarzy znajdą Państwo m.in. na Twitterze pod hashtagiem #zaprzysiezenie (KLIK)

Po zaprzysiężeniu Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli kwiaty pod figurą Jezusa Chrystusa. Tą samą, którą wcześniej w tęczową flagę ubrali stołeczni działacze organizacji wspierających LGBT.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły