Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy [KOMENTARZE]

Dziś odbyło się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Prezydent, który niedawno skutecznie obiegał się o reelekcję, oficjalnie rozpoczął swoją drugą kadencję. Ten fakt wywołał oczywiście wiele komentarzy w przestrzeni internetowej.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy od kilku dni wywoływało w mediach wiele emocji. Wszystko ze względu na fakt, iż jego bojkot zapowiedzieli niektórzy politycy opozycji. Nie wszyscy jednak zgadzali się z takim stawianiem sprawy. Mowa m.in. o Bartłomieju Sienkiewiczu, który przyznał, że na zaprzysiężenie pójdzie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Pomimo zapowiadanego bojkotu w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy wzięło udział wiele osób ze świata polityki. Wśród nich m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski czy przedstawiciele Konfederacji w osobach m.in. Grzegorza Brauna czy Janusza Korwin-Mikkego.

Dotrzymam swoich zobowiązań, bo konsekwentnie trwam przy moich ideałach. Najważniejsze dla mnie są polskie sprawy” – mówił Prezydent Andrzej Duda w Sejmie.

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących uroczystości. Specjalnie dla Państwa wybraliśmy kilka z nich.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. W sieci wiele komentarzy

W zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy wzięli udział również przedstawiciele Lewicy. Osoby związane z formacją polityczny stawiły się w Sejmie z tęczową flagą.

Wspomniani wcześniej posłowie Konfederacji chlubili się z kolei tym, że na sali sejmowej nie mieli na twarzach maseczek.

Zaprzysiężenie skomentował także Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu.

„Znów przysięgał na Konstytucję, którą łamał notorycznie przez 5 lat. To nie jest mój prezydent!” – napisała posłanka na Sejm, Iwona Hartwich.

„Prezydent w zależności od okoliczności potrafi mówić pięknie o wspólnocie, a w czasie kampanii pokazywał, że potrafi Polskę dzielić. Dzisiejszy protest niektórych środowisk politycznych był tego znakomitym świadectwem” – ocenił z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Więcej komentarzy znajdą Państwo m.in. na Twitterze pod hashtagiem #zaprzysiezenie (KLIK)

Po zaprzysiężeniu Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli kwiaty pod figurą Jezusa Chrystusa. Tą samą, którą wcześniej w tęczową flagę ubrali stołeczni działacze organizacji wspierających LGBT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *