Polityk PO wytłumaczył, dlaczego pójdzie na zaprzysiężenie Dudy

Wyciekły rozmowy Zenka Martyniuka z Jackiem Kurskim. Polacy są oburzeni

Zenek Martyniuk od lat może liczyć na lukratywne kontrakty od TVP. Przynajmniej - jak mówi w nagranych rozmowach Jacek Kurski - dopóki prezesem jest...

Ostrzeżenie IMGW. Śnieg zasypie Polskę, podano szczegóły

Prognoza pogody. Śnieg nie pojawił się podczas ostatnich świąt w takim natężeniu, jakiego oczekiwało wielu Polaków. Wszystko wskazuje jednak na to, że biały puch...

Tomasz Lis wspiął się na wyżyny hipokryzji. Wpis sprzed chwili od razu stał się memem

Tomasz Lis nie lubi PiS-u i rządu Zjednoczonej Prawicy. Rzecz jasna ma do tego prawo. Ma również prawo z uporem maniaka, dosłownie co kilkadziesiąt...

Łomianki: 39-latek znalazł kartę płatniczą. Nie do wiary, co zrobił, zamiast ją oddać właścicielowi

Galeria Łomianki. Zwykły, styczniowy dzień. 39-letni mężczyzna, spacerujący galerią handlową, znajduje kartę płatniczą. Co w takiej sytuacji zrobiłaby uczciwa osoba? Zapewne przekazała znalezisko obsłudze...

Barciś zaproponował zrobienie odcinka specjalnego “Miodowych lat”. Fani oszaleliby ze szczęścia?

Artur Barciś zaproponował telewizji Polsat wyprodukowanie odcinka specjalnego serialu "Miodowe lata". Już dłuższy czas temu osoby związane z produkcją dały nam do zrozumienia, że...

Już dziś zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Bartłomiej Sienkiewicz, polityk Platformy Obywatelskiej, wytłumaczył, dlaczego uda się na to wydarzenie.

Od kilku dni w mediach trwa burzliwa dyskusja dotycząca zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Wszystko ze względu na fakt, iż wielu polityków opozycji zamierza zbojkotować to wydarzenie. Twierdzą bowiem, że nie chcą legitymować władzy człowieka, który – w ich ocenie – łamał konstytucję.

Z tego obrazu wyłamuje się jednak polityk PO, Bartłomiej Sienkiewicz. Były minister spraw wewnętrznych zamieścił na Facebooku wpis, w którym wyjaśnił, dlaczego uda się na Zgromadzenie Narodowe.

“Uważam, że jak się poświęciło większość dorosłego życia państwu polskiemu, to mam obowiązek okazywać mu szacunek” – napisał w swoim obszernym komentarzu polityk.

Bartłomiej Sienkiewicz z PO będzie na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

“Mam obowiązek okazywać mu szacunek (państwu polskiemu – przyp. red.). Nie osobom pełniącym w nim funkcję ale instytucjom, które reprezentują. To właśnie instytucje a nie ludzie piastujący urzędy decydują o trwałości państwa. Kto nie rozróżnia jednego od drugiego, ten nie rozróżnia stanu, w którym państwo istnieje lub nie” – kontynuuje Bartłomiej Sienkiewicz.

Przedstawiciel PO dodaje również, że nie jest mu komfortowo z tą sytuacją. “Sytuacja, w której wysocy urzędnicy państwowi niszczą reputację państwa, a czasami same instytucje, jest zła i musi budzić sprzeciw. A. Duda dał w poprzedniej kadencji i w trakcie kampanii wyborczej, wielokrotnie dowody takiego złego działania” – podkreśla.

Sienkiewicz dodaje też, że jego obecność podczas zaprzysiężenia nowego Prezydenta nie jest wyrazem akceptacji dla polityki Prawa i Sprawiedliwości. “Dylemat, że kto nie przyłącza się do bojkotu tej prezydentury przyzwala na politykę PiS – jest z gruntu fałszywy. Podobnie jak odwrotny chwyt, że kto nie przyszedł na zaprzysiężenie ten wyrzeka się państwa polskiego” – pisze.

Kończąc wpis Sienkiewicz podkreśla, że nie da się wygrać wyborów parlamentarnych opierając się tylko na “nieprzejednanych”. “A może inaczej: jak mam walczyć o elektorat dla opozycji w świętokrzyskim mówiąc równocześnie, że należy bojkotować prezydenta?” – pyta.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trump właśnie zdetonował polityczną bombę. “Mam dowody na sfałszowanie wyborów”

Donald Trump zadeklarował dziś, że nigdy nie uzna wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w USA....

Ewa Farna uderza w TVP. Wyborcy PiS nie zapomną jej tych słów

Ewa Farna, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodszego pokolenia, po raz kolejny pokazała, co...

Warszawa. Największa inwestycja TBS od ponad 15 lat. Pierwsi lokatorzy już otrzymali klucze do mieszkań

Dwa wielorodzinne budynki przy ul. Radzymińskiej 121-123 zostały oddane do użytkowania. Do mieszkań wprowadzili...

Nowe artykuły