Kuba Wojewódzki usłyszał zarzuty. Sprawa wydaje się naprawdę poważna

Kuba wojewódzki i Janusz Palikot usłyszeli zarzuty. Sprawa jest poważna, grozi im nawet pół miliona złotych grzywny. O co chodzi? Kto złożył doniesienie?

Kuba Wojewódzki od jakiegoś czasu współpracował z Januszem Palikotem, mężczyźni rozkręcili wspólny biznes. Zarzuty postawione przez prokuraturę są związane z ich przedsiębiorstwem. Mężczyźni wielokrotnie pozowali z wysokoprocentowym alkoholem własnej firmy w mediach społecznościowych.

Przedsiębiorcy usłyszeli zarzuty art. 13 o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Niejednokrotnie już sprawa ta była poruszana, Jan Śpiewak w licznych publikacjach zwracał uwagę na łamanie przez nich przepisów ustawy antyalkoholowej.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot mogą zapłacić nawet 500 tysięcy złotych kary

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowicz usłyszeli zarzuty, które dotyczą nielegalnego reklamowania alkoholu w internecie. Super Express przekazał tę informację powołując się na słowa prokuratora Marka Skrzetuskiego.

– We wszczętym postępowaniu potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych,  na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. – cytuje dziennik.

Takie działania można zaliczyć pod przestępstwo z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Celebryci mogą zostać obciążeni karą pieniężną w wysokości nawet 500 tysięcy złotych.

Doniesienie o łamaniu przepisów przez wyżej wspomnianych złożył działacz społeczny, Jan Śpiewak. Aktywista zwrócił uwagę na fakt, iż celebryci często reklamują alkohole wysokoprocentowe, na czym zarabiają duże pieniądze. Takie zachowanie nie jest zgodne z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *