Finał WOŚP zakończony kolejnym rekordem. Podano deklarowaną kwotę

W ubiegłą niedzielę zakończył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, wydarzenie to przyciąga wielu entuzjastów o wielkich sercach. Mimo pandemii, nie inaczej było w tym roku.

Ze względu na ograniczenia, 29. Finał WOŚP odbył się w nieco okrojonej formie. Tym razem transmisje online zastąpiły wielkie, tradycyjne sceny, które są co roku rozstawiane w dużych miastach. Właśnie w sieci odbywały się koncerty i licytacje, w których nie brakowało ogromnych emocji.

Po zakończeniu finału, jak co roku podano deklarowaną kwotę, którą udało się zebrać. Jak wiadomo, jest to przybliżona wartość i może się nieznacznie różnić od tej końcowej. Nie mniej, już dziś wiadomo, że padł rekord!

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie fundacji: „na zakończenie Finału zawsze podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł. Ostateczną zebraną kwotę na rzecz 29. Finału WOŚP, poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku wspólnie gramy dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”.

Licytacje, licytacje i jeszcze raz licytacje 

Od kilku lat WOŚP to nie tylko stacjonarne zbieranie pieniędzy do puszek i licytacje w domach kultury w całym kraju. Orkiestra, to również licytacje online, na których bardzo chętnie ogłaszają się znane osobistości z całego kraju.

W tej edycji jedną z rzeczy wystawionych na licytację WOŚP jest megafon Rafała Trzaskowskiego z zeszłorocznej kampanii prezydenckiej. W chwili obecnej internauci wylicytowali go za prawie 10000 zł. Więcej na temat tej aukcji pisaliśmy TUTAJ.

WOŚP jeszcze się nie skończył

Pomimo oficjalnego zakończenia zbiórki, nadal można wesprzeć WOŚP. Aukcje, o których wspominamy wyżej, trwają aż do 14 lutego. Natomiast nie jest to jedyny, możliwy sposób wsparcia. Więcej można znaleźć na oficjalnej stronie fundacji.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły