Finał WOŚP zakończony kolejnym rekordem. Podano deklarowaną kwotę

W ubiegłą niedzielę zakończył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, wydarzenie to przyciąga wielu entuzjastów o wielkich sercach. Mimo pandemii, nie inaczej było w tym roku.

Ze względu na ograniczenia, 29. Finał WOŚP odbył się w nieco okrojonej formie. Tym razem transmisje online zastąpiły wielkie, tradycyjne sceny, które są co roku rozstawiane w dużych miastach. Właśnie w sieci odbywały się koncerty i licytacje, w których nie brakowało ogromnych emocji.

Po zakończeniu finału, jak co roku podano deklarowaną kwotę, którą udało się zebrać. Jak wiadomo, jest to przybliżona wartość i może się nieznacznie różnić od tej końcowej. Nie mniej, już dziś wiadomo, że padł rekord!

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie fundacji: „na zakończenie Finału zawsze podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł. Ostateczną zebraną kwotę na rzecz 29. Finału WOŚP, poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku wspólnie gramy dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”.

Licytacje, licytacje i jeszcze raz licytacje 

Od kilku lat WOŚP to nie tylko stacjonarne zbieranie pieniędzy do puszek i licytacje w domach kultury w całym kraju. Orkiestra, to również licytacje online, na których bardzo chętnie ogłaszają się znane osobistości z całego kraju.

W tej edycji jedną z rzeczy wystawionych na licytację WOŚP jest megafon Rafała Trzaskowskiego z zeszłorocznej kampanii prezydenckiej. W chwili obecnej internauci wylicytowali go za prawie 10000 zł. Więcej na temat tej aukcji pisaliśmy TUTAJ.

WOŚP jeszcze się nie skończył

Pomimo oficjalnego zakończenia zbiórki, nadal można wesprzeć WOŚP. Aukcje, o których wspominamy wyżej, trwają aż do 14 lutego. Natomiast nie jest to jedyny, możliwy sposób wsparcia. Więcej można znaleźć na oficjalnej stronie fundacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *